La Liga: Pewne zwycięstwo Realu w hicie kolejki!

realmadrid.pl

Real Madryt w hicie kolejki mierzył się z drużyną Valencii. Spotkanie do pewnego momentu było bardzo wyrównane, jednak zdecydowanie lepsi pod względem bramek okazali się “Królewscy” pokonując drużynę z Walencji.

Pierwsza połowa rozpoczęła się w bardzo słabym tempie. Mało strzałów z obu stron, mało akcji oraz po prostu nuda. Pierwsza interesująca sytuacja miała miejsce w 16′ a był nią… rzut karny. Martin Montoya z Valencii sprowadził do parteru jednego z graczy Realu bo bardzo zaciekłej walce. Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny strzelając pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Przez następne kilka minut tempo gry wciąż nie było zbyt duże. Bardzo dobrą okazję na wyrównującą bramkę miał Kondogbia. który strzelił na bramkę jednak świetną interwencją popisał się Navas. Ataki odbywały się z obu stron. Dosyć aktywny w tym okresie był Ronaldo. W 38. minucie powtórzyła się wcześniejsza sytuacja. Montoya ponownie źle zachował się w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Ronaldo po raz kolejny pokonał Neto, tym razem nieco pewniej. Do końca pierwszej połowy nie było więcej ciekawych sytuacji, wynik 0:2.

Po rozpoczęciu drugiej części meczu Valencia wzięła się nieco bardziej do ataku, jednak nie przyniosło to żadnych rezultatów. W 55′ dobrą okazję w polu karnym miał Gaya, jednak oddał on kiepski strzał w środek bramki. Już cztery minuty później Valencia zdobyła bramkę kontaktową. Parejo świetnie dośrodkował w pole karne, a Santi Mina oddał bardzo dobry strzał głową po którym piłka wpadła do siatki rywali. Po tym wydarzeniu tempo meczu nieco się polepszyło. W 66′ Daniel Parejo znalazł się w idealnej sytuacji sam na sam, jednak Navas zachował czujność i zatrzymał strzał zawodnika gospodarzy. Trzy minuty później Cristiano Ronaldo próbował strzelić swojego trzeciego gola, jednak bramkarz Valencii popisał się wspaniałą interwencją. Portugalczyk aktywnie pracował na wynik swojego zespołu. W 82′ miał kolejną świetną okazję, jednak zawodnik Valencii wykonał wspaniały ślizg i zatrzymał piłkę lecącą w stronę bramki. W końcówce spotkania Real wyraźnie chciał zapieczętować swoje zwycięstwo. W 84. minucie Marcelo znalazł się w sytuacji sam na sam i niskim strzałem strzelił bramkę na 3:1 dla Realu. W 89′ Kroos przyjął piłkę i atomowym strzałem posłał piłkę do bramki. Na tym zakończyło się spotkanie. Ostateczny wynik – 1:4.