LaLiga: Deportivo Alaves w doliczonym czasie gry pokonuje Villarreal

goal.com

W dzisiejszym meczu Deportivo Alaves podejmowało Villarreal. Spotkanie zakończyło zwycięstwem gospodarzy 2:1. Na listę strzelców wpisali się Gerard Moreno oraz Jonatan Calleri oraz Borja Baston. Alaves tym samym w ciągu całego sezonu strzeliło 5. bramek w końcówkach spotkań.

Goście szybko rozpoczęli strzelanie. Już w 10. minucie do siatki rywali trafił Gerard Moreno. Świetnie odnalazł się w polu karnym i dał prowadzenie swojej drużynie. Alaves próbowało przed przerwą zdobyć gola przynajmniej wyrównującego, lecz ta sztuka im się nie udała.

W drugiej części spotkania byliśmy świadkami wielu emocji, wypadków i… wpadki sędziego. W 51. minucie do wyrównania po stałym fragmencie gry doprowadził Jonatan Calleri. Wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową pokonał Sergio Asenjo. Piłkarze Villarrealu reklamowali pozycję spaloną, sędzia po konsultacji z VAR nie uznał ich skarg i gola dla gospodarzy uznał. W późniejszych minutach kibice na Mendizorrotza nie byli w najlepszych nastrojach. Na boisku doszło do zderzenia Ximo Navarro z Wakaso. Pierwszy z nich pomimo pomocy służb medycznych musiał opuścić plac gry. Kolejną nieciekawą sytuacją był faul na świeżo prowadzonym na boisko Toko Ekambim. Powtórka pokazała, że arbiter powinien pokazać faulującemu ( Rubenowi Duarte ) czerwoną kartkę. Ten jednak pokazał lewemu obrońcy żółty kartonik. W 86. minucie kapitalnym strzałem zza 16-stki popisał się Ibai, ale piłka tylko obiła obramowanie. W doliczonym czasie gry Abelardo wprowadził na boisko Borję Bastona, który już minutę później odwdzięczył się w postaci trafienia do bramki.

Deportivo Alaves – Villarreal 2:1 ( 0:1 )