LOTTO Ekstraklasa: Przełamanie Górnika Zabrze

LOTTO Ekstraklasa piłka / fot. MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali Zagłębie Lubin 2:0 w meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Igor Angulo.

Górnik fatalnie rozpoczął sezon i przed tym meczem zajmował ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Goście przed spotkaniem w Zabrzu zajmowali 9 lokatę z dorobkiem 17 punktów.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy w 14. minucie. Kamil Zapolnik strzelał sprzed pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Dominik Hładun. Chwilę później okazję do zdobycia bramki miał Igor Angulo, lecz uderzył minimalnie niecelnie. Później tempo spotkania siadło i widzieliśmy głównie rozgrywającego Górnika. W 37. minucie gospodarze otrzymali rzut karny. Jakub Tosik sfaulował w szesnastce Kamila Zapolnika i sędzia Dominik Sulikowski wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Angulo i pewnie wykorzystał karnego.

W ostatniej minucie podstawowego czasu do remisu mógł doprowadzić Filip Jagiełło jednak główkował daleko obok bramki.  Plany gości legły w gruzach, gdy Saša Balić wyleciał za drugą żółtą kartkę po faulu na Zapolniku. Ostatnia akcja pierwszej połowy należała do gości, Damjan Bohar znalazł się z futbolówką w polu karnym, oddał strzał, lecz Tomasz Loska dobrze interweniował.

Druga połowa fantastycznie rozpoczęła się dla gospodarzy. Jesús Jiménez dośrodkował w pole karne, a tam głową do siatki trafił Angulo.

Chwilę później Zagłębie mogło zmniejszyć starty. Filip Starzyński kopnął z dystansu, lecz Loska dobrze interweniował po strzale pomocnika Zagłębia. Strzelec dwóch bramek dla gospodarzy mógł skompletować hattricka, gdy uderzał z ostrego kąta, ale tym razem Hładun nie dał się pokonać. Później już mecz nie był zbyt dobry do oglądania, bo podopieczni Marcina Brosza mieli zwycięstwo w kieszeni, a Zagłębie nie wierzyło w odrobienie strat. W doliczonym czasie gry jeszcze okazję do podwyższenia wyniku miał Maciej Ambrosiewicz jednak zmarnował stuprocentową okazję i ostatecznie Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0.

Górnik Zabrze – Zagłębia Lubin 2:0 (1:0)