Mbappé przyćmiewa Neymara – PSG wygrywa w klasyku!

twitter.com/PSG_inside

Olympique Marsylia przegrała “Le Classique” przeciwko Paris Saint-Germain (0:2).

Zaledwie jeden kontakt z piłką wystarczył Kylianowi Mbappé żeby przyćmić cały występ Neymara. Thomas Tuchel wystawił mniej więcej tę samą jedenastkę co zwykle, lecz na środku obrony zamiast Kimpembe/Thiago Silvy pojawił się Stanley N’Soki, a na szpicy Eric Maxim Choupo-Moting zastąpił Edinsona Cavaniego. Zmiany sprawiły, że na Stade Vélodrome to gospodarze wyglądali lepiej, szczególnie porównując obie formacje ofensywne. Obecność pauzującego przez w ostatnich tygodniach Floriana Thauvina uskrzydliła zespół. Bardzo słaba postawa Choupo-Motinga oraz bezbarwny Neymar powstrzymywai Paryżan od strzelenia bramki, choć na chwilę przed przerwą, to Marsylczycy musieli wybijać piłkę z linii bramkowej.

Drugą połowę także lepiej zaczęli gospodarze, ale brakowało groźnych sytuacji. Nawet niezawodny do tej pory Dimitri Payet nie zdołał zmieścić piłki w bramce po rzucie wolnym. Marsylia nie potrafiła wykorzystać słabszej postawy PSG i została brutalnie skarcona wraz z wejściem Kyliana Mbappé. Gwiazdor reprezentacji Francji wszedł na boisko w 62.minucie, już przy pierwszy kontakcie z piłką urwał się defensywie rywali i pokonał Steve’a Mandandę. Wejście Mbappé szybko zmieniło oblicze PSG. W mgnieniu oka młodzieniec wypracował sobie kolejną sytuację, lecz wówczas Mandanda skutecznie interweniował.

Emocje ostygły aż do ostatnich pięciu minut, kiedy Marsylia świetnie rozegrała rzut wolny z głębi pola, który po dużym zamieszaniu w polu karnym, zakończył się bramką dla Marsylii. Na nieszczęście gospodarzy, sędzia doszukał się faulu wśród gąszczu zawodników i Paryżanie utrzymali prowadzenie. Trybuny ponownie zawrzały w doliczonym czasie. Germain padł w polu karnym, ale sędzia nie ogwizdał karnego. Kilkadziesiąt sekund później PSG postawiło kropkę nad “i”. Neymar oddał fatalny strzał w sytuacji sam na sam, lecz Julian Draxler zamknął akcję i podwyższył prowadzenie. Poziom spotkania odrobinę zawiódł, jednak wynik poszedł w świat. Le Classique został rozstrzygnięty na korzyść PSG, które po jedenastu kolejkach ma komplet trzydziestu trzech punktów.

Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain 0:2 (0:0)
0:1 – Kylian Mbappé (65.)
0:2 – Julian Draxler (90.)

Olympique Marsylia: Mandanda – Sarr, Rami, Kamara, Amavi – Sanson (73. Radonjić), Strootman, Gustavo – Payet, Thauvin (72. Germain), Ocampos (85. Mitroglou)

Paris Saint-Germain: Aréola – Meunier, Marquinhos, N’Soki, Bernat – Verratti, Kehrer – Di Maria (79. Rabiot), Neymar, Draxler – Choupo-Moting (62. Mbappé)