Lacazette – Lille 3:0!

Olympique Lyon pokonał u siebie trzecie w tabeli Lille 3:0. Wszystkie trzy bramki dla gospodarzy zdobył Alexandre Lacazette.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczął Lyon. Swoje okazje mieli Fekir i Bedimo, ale Enyeama nie był zmuszony wyciągać piłki z siatki. Jednak w 39. minucie musiał skapitulować. Fekir podał do Lacazette’a, a młody napastnik umieścił piłkę w siatce. Francuz jeszcze przed przerwą po raz drugi trafił do siatki, a tym razem uczynił to głową po dośrodkowaniu Yoanna Gourcuffa.

W drugiej połowie dominowało Lille, jednak piłkarze Girarda nie potrafili znaleźć sposoby na Anthony’ego Lopesa. Natomiast w 84. minucie, po kontrataku Lyonu, hattricka ustrzelił Lacazette.

Olympique Lyonnais 3-0 LOSC Lille
Alexandre Lacazette 39, 45, 84

Lyon: 1. Anthony Lopes – 13. Christophe Jallet, 5. Milan Biševac (74, 4. Bakary Koné), 23. Samuel Umtiti, 3. Henri Bedimo – 12. Jordan Ferri, 21. Maxime Gonalons, 8. Yoann Gourcuff (85, 17. Steed Malbranque), 24. Corentin Tolisso – 10. Alexandre Lacazette, 18. Nabil Fekir (71, 20. Clinton N’Jié).

Lille: 1. Vincent Enyeama – 2. Sébastien Corchia, 18. Franck Béria, 25. Marko Baša, 15. Djibril Sidibé – 33. Adama Traoré (46, 27. Divock Origi), 22. David Rozehnal, 4. Florent Balmont, 5. Idrissa Gueye – 11. Michael Frey, 26. Nolan Roux (46, 9. Ronny Rodelin).

żółte kartki: Gonalons – Traoré, Béria, Baša, Balmont.
sędziował: Clément Turpin.