Villarreal lepszy od Celty!

Villarreal pokonał na wyjeździe Celte Vigo 3:1, w meczu 7. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Bramki dla Żółtych Łodzi Podwodnych zdobywali dwie Gomez i Gaspar. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Larriveya.

W 32. minucie, na prowadzenie wyszedł Villarreal. Po akcji Czeryszewa, piłkę do siatki skierował Moises Gomez. Minutę później ten sam zawodnik długo prowadził piłkę aż wreszcie uderzył precyzyjnie sprzed pola karnego tuż obok słupka, podwyższając prowadzenie.

W 43. minucie poważny błąd popełnił sędzia, który nie odgwizdał zagrania ręką przez Bruno w polu karnym gości. Dwie minuty później Victor Ruiz popełnił katastrofalny błąd, a Argentyńczyk Joaquin Larrivey zdobył bramkę kontaktową dla Celty.

W drugiej połowie Celta dążyła do wyrównania, ale zabrakło jej argumentów i dogodnych sytuacji. W 87. minucie czerwoną kartkę zobaczył Andreu Fontas, a w 90. minucie Mario Gaspar ustalił rezultat na 3:1 dla Villarrealu.

RC Celta de Vigo 1-3 Villarreal CF
Joaquin Larrivey 44 – Moi Gómez 32, 33, Mario Gaspar 90

Celta: 1. Sergio Álvarez – 2. Hugo Mallo, 22. Gustavo Cabral, 3. Andreu Fontàs, 21. Carles Planas (69, 19. Jonny Castro) – 23. Michael Krohn-Dehli, 6. Nemanja Radoja (75, 17. Lévy Madinda), 8. Álex López (84, 9. Charles) – 14. Fabián Orellana, 11. Joaquin Larrivey, 10. Nolito.

Villarreal: 1. Sergio Asenjo – 2. Mario Gaspar, 20. Gabriel Paulista, 15. Víctor Ruíz, 28. Adrián Marín – 19. Moi Gómez (73, 10. Cani), 14. Manu Trigueros, 21. Bruno Soriano, 17. Dienis Czeryszew (65, 6. Jonathan dos Santos) – 8. Ikechukwu Uche, 9. Giovani dos Santos (67, 7. Luciano Vietto).

żółte kartki: Fontàs, Krohn-Dehli, Orellana, Castro – Marín, Paulista, Gómez, Cani.
czerwona kartka: Andreu Fontàs (86. minuta, Celta, za drugą żółtą).

sędziował: Alfonso Javier Álvarez Izquierdo.
widzów: 23000.