Juve wygrywa z Romą!

Juventus wygrał z Romą 3:2 w bardzo emocjonującym hicie Serii A. Aż trzy z pięciu goli w meczu zostały zdobyte po strzałach z rzutów karnych.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Strzał Andrei Pirlo, ręką zatrzymał Maicon, a Łukasza Skorupskiego bez problemów pokonał Carlos Tevez. Po golu dla Juventusu na trybuny odesłany został trener Romy – Rudi Garcia. Jego podopiecznym jednak udało się wyrównać. Lichtsteiner nieprzepisowo powstrzymywał Francesco Tottiego, a sam poszkodowany doprowadził do wyrównania.

Goście poszli za ciosem i prowadzili po golu Gervinho. Asystował mu Juan Iturbe. Jednak 1. połowa zakończyła się remisem gdyż rzut karny na swojego drugiego gola zamienił Carlos Tevez. Jedenastka ta była efektem faulu Pjanicia na Paulu Pogbie.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia bramki, ale to “Stara Dama” odniosła końcowy triumf. W 86. minucie kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Bonucci i nie dał żadnych szans polskiemu bramkarzowi Romy.

Ostatecznie oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. W ostatnich minutach spotkania z boiska wyrzuceni zostali bowiem Morata i Manolas.

Juventus FC – AS Roma 3:2 (2:2)
1:0 Tevez (k.) 28′
1:1 Totti (k.) 32′
1:2 Iturbe 44′
2:2 Tevez (k.) 45+2′
3:2 Bonucci 86′