La Liga: Słabe zawody w wykonaniu Valencii, Huesca zasłużyła na więcej

MARCA

W trzeciej kolejce La Liga Valencia na własnym stadionie podejmowała ekipę Michela Sancheza Munoza. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1, jednak wynik ten nie odzwierciedlił nam tego co wydarzyło się na boisku.

Valencia przez cały mecz była zespołem słabszym. Piłkarze nie świecili jakością i przede wszystkim intensywnością jak to miało miejsce jeszcze jakiś czas temu. Proces przebudowy klubu wciąż postępuje, jednak kilka spraw związanych z grą wciąż jest do dopracowania. Z kolei Huesca wyszła z nastawieniem bojowym, wiedziała po co przyjechała na Mestalla. W pierwszej połowie wypracowali sobie pięć dobrych okazji, lecz piłka ani razu nie wpadła do siatki. Tym czasem jedną jedyną stuprocentową okazję przez całe 45. minut wykorzystał Daniel Wass. Duńczyk fenomenalnie przymierzył z rzutu wolnego w prawy róg bramki i tym samym nie dał najmniejszych szans na interwencję bramkarzowi.

Po zmianie stron goście dążyli do wyrównania, co spowodowało, że “Nietoperze” byli mocno ograniczeni w ruchach. Tegoroczny beniaminek postawił twarde warunki zespołowi, który nie tak dawno występował jeszcze w Lidze Mistrzów. W 63. minucie doskonałą okazję na wyrównanie miał Jorge Pulido, lecz Jaume Domenech obronił ten strzał. Kilka chwil później Huesca dopięła swego i w końcu strzeliła gola dającego remis. Niezawodny okazał się były stoper Leganes – Dimitrios Siovas. Grek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, który wykonywał David Ferreiro, a następnie pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Podopieczni Javiera Garcii dążyli do zmiany wyniku. Jedną z nielicznych szans miał Geoffrey Kondogbia, który oddał strzał w lewy róg, lecz golkiper gości był na posterunku. Do końcowych chwil żadna z drużyn nie chciała dać za wygraną. Swoje okazje mieli jeszcze Kevin Gameiro oraz Pedro Mosquera, lecz w ich przypadkach zawiodła skuteczność. Valencia po trzech kolejkach zgromadziła 4. punkty i zajmuje obecnie trzecią lokatę. Z kolei Huesca jak do tej pory wywalczyła tylko dwa oczka. Ponieważ jest to początek sezonu sytuacja w tabeli na bieżąco będzie się zmieniać.