La Liga: Real wykorzystuje potknięcia Atletico i Barcelony

Twitter

W meczu 22. kolejki La Liga Real na własnym stadionie pokonał Deportivo Alaves 3:0.

Środek tygodnia dla Realu był walką o awans w Copa Del Rey. To się udało. Madrytczycy pokonali Gironę i w nagrodę w kolejnej rundzie zmierzą się z Barceloną. We wcześniejszych meczach Barcelona i Atletico zgubiły punkty. To była doskonała okazja, dla zespołu ,,Królewskich”, aby zmniejszyć stratę do tych dwóch zespołów. Za kartki pauzowali Raphael Varane i Dani Carvajal, a pierwszy raz od dwóch miesięcy(mecz z CSKA w Lidze Mistrzów) zagrał na Santiago Bernabeu.

W 30. minucie Real objął prowadzenie za sprawą będącego ostatnio w bardzo dobrej formie Karima Benzemy. Francuz otrzymał podanie od Reguilona i pozostało mu tylko dołożenie stopy. Na dziesięć minut przed końcem gospodarze podwyższyli wynik. Uczynił to Vinicius, który wykończył akcję, którą sam zaczął. Asystował mu Asensio. Już w doliczonym czasie gry Real strzelił 3 gola. Po zagraniu Odriozoli głową piłkę do bramki skierował Mariano Diaz.

Real Madryt: Courtois – Odriozola, Nacho, Ramos, Reguilón – Modrić, Casemiro, Ceballos – Bale(63′ Asensio), Benzema(75′ Mariano), Vinícius(87′ Isco)

Deportivo Alavés: Pacheco – Vigaray, Laguardia, Maripán, Duarte – Pina, Manu(81′ Guidetti), Wakaso – Jony, Calleri(81′ Blanco), Burgui(67′ Rolan)