PKO BP Ekstraklasa: Legia pokonała Białą Gwiazdę! Wisła w strefie spadkowej

Tomas Pekhart

W jednym z hitów 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała Wisłę Kraków. Rywalizacja między nimi zakończyła się wygraną Legionistów 2:1, a decydujący gol padł w ostatniej akcji meczu.

Klasyk Ekstraklasy od lat budził wiele emocji. Kiedyś starcia między Legią, a Wisłą miały większy ciężar, bo o mistrzostwo. W dzisiejszych czasach niestety te dwie ekipy biją się, by w Ekstraklasie pozostać. Legia wykazała się sprytem, szczególnie w końcówce i zainkasowała trzy punkty. Dzięki nimi opuściła strefę spadkową, a posłała tam za to Wisłę! Na trybunach kibice ujrzeli banery z oprawą dla obecnego prezesa klubu, a także do zaistniałej sytuacji na Ukrainie.

W pierwszej połowie podopieczni Jerzego Brzęczka nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Legia była zespołem groźniejszym, stwarzała sobie więcej szans na zdobycie gola. Już w 8. minucie Tomas Pekhart po dośrodkowaniu Macieja Rosołka strącił głową piłkę do siatki Biegańskiego. Wisła musiała szukać wyrównania, ale tego celu nie zrealizowała do przerwy. Napór gospodarzy był zbyt duży.

Dopiero po zmianie stron Biała Gwiazda zaczęła oddawać celne strzały, ale było ich jak na lekarstwo przy tym, co prezentowali Legioniści. Jednak jeden z nich znalazł drogę do siatki Miszty! W 79. minucie gry Konrad Gruszkowski znalazł się w odpowiednim miejscu, a następnie celnie przymierzył tuż przy lewym słupku. Wisła jednak tego remisu nie odrobiła, bowiem w ostatniej akcji meczu zwycięstwo Legii zapewnił Mateusz Wieteska. Wyskoczył on najwyżej przy rozegraniu stałego fragmentu, po czym skierował futbolówkę do siatki Biegańskiego.