La Liga nie ukarze Juana Cali za incydent z Mouctarem Diakhabym

źródło: skysports.com

Przedstawiciele rozgrywek doszli do wniosku, że obrońca Cadiz uniknie konsekwencji za domniemany rasistowski incydent z piłkarzem Valencii.

W trakcie spotkania obu ekip, zawodnicy starli się między sobą i Diakhaby opuścił boisko z kolegami po tym, jak według niego, Cala nazwał go “negro de mierda” (czarne gówno). Hiszpan zaprzeczył wszystkiemu na konferencji prasowej. La Liga wydała dzisiaj oświadczenie, w którym informuje o przeprowadzonej analizie, podczas której nie znaleźli dowodów na stawiane 31-latkowi zarzuty. W związku z tym Cala nie zostanie ukarany:

“La Liga przekazała związanym ze sprawą klubom i odpowiednim władzom wyniki dochodzenia w celu rozwiązania tego, co wydarzyło się między graczami Cadiz CF i Valencia CF podczas weekendowego meczu. Po analizie wszystkich elementów nie znaleziono dowodów na to, że Juan Cala obraził Moucatara Diakhaby’ego wskazanymi przez tego drugiego słowami. La Liga udostępniła te raporty zaangażowanym zespołom i odpowiednim władzom, aby można je było wykorzystać podczas innych dochodzeń, które w tej chwili trwają. La Liga ponownie potępia rasizm we wszystkich jego formach i podtrzymuje swoje zobowiązanie do ciągłej walki z wszelkimi przejawami nienawiści. Wszystkie kluby wraz z La Ligą będą kontynuować pracę na wszystkich poziomach w  piłce nożnej, mając na celu zrobienie wszystkiego co konieczne, aby chronić równość i szacunek, które dominują w hiszpańskim profesjonalnym futbolu.”

Hiszpańska federacja piłkarska również prowadzi własne dochodzenie w sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.