La Liga: Król Ever Banega! Argentyńczyk wywalczył zwycięstwo dla Sevilli

isoccerng.com

W jednym z hitów tej kolejki Athletic Bilbao na San Mames podejmowało Sevillę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2. Na listę strzelców wpisali się Ander Capa, Ever Banega i Munir El Haddadi.

Baskowie wciąż walczą o wejście do Ligi Europy, zaś Sevilla marzy o tym, by utrzymać przewagę sześciu punktów nad Villarrealem. Zatem było o co grać! Stawka tego meczu była na prawdę spora i ewentualna wpadka, strata punktów byłaby sporym problemem.

Pierwsze minuty należały do Sevilli, wykręcali oni posiadanie piłki na poziomie ponad 70%. Nie dawali w ogóle dojść do piłki zawodnikom Athleticu, co też mocno utrudniało im grę. Jednak wraz z upływem czasu to goście niespodziewanie sklecili jedną dobrą składną akcje opierającą się na więcej niż trzech podaniach. W wyniku tego gola zdobył Ander Capa, a błąd w kryciu popełnił Reguilon. Od tego momentu to gospodarze rozwinęli skrzydła, a wraz z upływem czasu wyglądali na zespół coraz bardziej dojrzawszy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Gaizki Garitano mieli momentami w szachu gości, byli przygotowaniu na każdy ich ruch. Jednak efekt zmian, a także indywidualność jaką posiada Ever Banega w kilka minut odwróciła losy tego spotkania. Najpierw Argentyńczyk fenomenalnie uderzył z rzutu wolnego, Unai Simon nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Zaledwie 4. minuty później Banega posłał świetne dośrodkowanie w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Munir. Rezerwowy Sevilli w pięknym stylu wykończył tą akcję i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Athletic Bilbao nie spodziewał się takiego obrotu spraw. A to jeszcze nie był koniec ich kłopotów! Unai Simon musiał wielokrotnie ratować swoją drużynę przed atakami gości, ale ze swojego zadania spisywał się bez zarzutu. Garitano wpuścił na końcówkę meczu dwóch napastników, ale i oni nie byli w stanie zdobyć gola wyrównującego.