Serie A: Różne twarze Interu, który traci pełną pulę w Weronie

Podopieczni Antonio Conte zaprzepaścili kolejną szansę na zwycięstwo. Po porażce z Bologną, przyszedł czas na remis 2:2 z Hellas Verona.

Na zakończenie 32. kolejki Serie A, Inter Mediolan udał się do Werony, aby zmazać plamę porażki z Bolonią. Niemalże na podobnych ludzi co w niedzielę postawił Antonio Conte. Nastąpiły tylko trzy zmiany. W miejsce Alessandro Bastoniego pojawił się Diego Godín. Christiana Eriksena zastąpił Borja Valero, a w ataku obok Romelu Lukaku zagrał tym razem Alexis Sánchez. Podopieczni Ivana Juricia również musieli przełknąć w ostatni weekend gorycz porażki nad Brescią. W wyjściowym składzie beniaminka wystąpił Mariusz Stępiński, który został zmieniony w 54. minucie za Samuela Di Carmine.

Szybko, bo już w 2. minucie to beniaminek napoczął faworyzowany Inter. Akcja lewą flanką zapoczątkował wychowanek Nerazzurrich – Federico Dimarco, który bardzo dobrze uruchomił Darko Lazovicia. Serb z łatwością ograł Milana Škriniara posyłając uderzenie dość z ostrego kąta. Pierwsza połowa do zapomnienia przez graczy z Mediolanu. Hellas miało znowuż szanse na zejście na przerwę, przynajmniej z dwubramkowym prowadzeniem. Między innymi Miguel Veloso trafił w słupek. W drugiej odsłonie meczu Inter w końcu wziął sprawy w swoje nogi, gdyż za sprawą Antonio Candrevy, a także pomocy ze strony Federico Dimarco i bramki samobójczej lewego obrońcy gospodarzy, Nerazzurri objęli prowadzenie. Wydawać się mogło, że wysłannicy Antonio Conte dowiozą zwycięstwo do końca. Byli w błędzie, że postawili na minimalizm, nie „zabili” spotkania i to się zemściło. Miguel Veloso po przytomnym podaniu Amira Rrahmaniego ustalił rezultat zawodów na 2:2. Inter tracąc punkty w Weronie daje się wyprzedzić w ligowej tabeli Atalancie, która wskakuje na podium. Zespół z miasta Romea i Julii zajmuje dziewiąte miejsce.

W innym czwartkowym meczu, Udinese Calcio pokonało na wyjeździe czerwoną latarnię Serie A, czyli SPAL Ferrara 3:0. Na listę strzelców wpisali się: Rodrigo De Paul, Stefano Okaka oraz niezwykle skuteczny w ostatnich dniach, Kevin Lasagna.

09.07.2020, 31. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Marc Antonio Bentegodi (Werona)

Hellas Verona – Inter Mediolan 2:2 (1:0)

2′ Darko Lazović

49′ Antonio Candreva

55′ Federico Dimarco – gol samobójczy