La Liga: Komfortowa wygrana Barcelony nad Almeria

Ostatni mecz Gerarda Pique w Barcelonie kończy się wynikiem 2:0 na korzyść Katalończyków. Pokonaną drużyną Almeria.

W 13. kolejce rozgrywek La Liga spotkały się ze sobą drużyny Barcelony i Almerii. Oprócz paru prób z kontrataków po stronie drużyny przyjezdnej, w meczu widoczna była ciągła dominacja Barcelony.

Okazje na kolejnego gola na Camp Nou miał Robert Lewandowski. Nie wykorzystał on jednak rzutu karnego, podyktowanego po zagraniu piłki ręką przez zawodnika Almerii.

Pierwszy gol w meczu padł po rozpoczęciu drugiej połowie. Po świetnym, długim podaniu Sergio Busquetsa do piłki doszedł Ousmane Dembele. Francuz przeszedł z piłką do środka i po fatalnej obronie i kryciu drużyny przeciwnej uderzył po ziemi w dalszy róg bramki. Gol padł w 48′. minucie.

Kolejne trafienie miało miejsce już w 62′. minucie. Po dośrodkowaniu piłkę uderzał Ansu Fati. Trafił nią jednak w bramkarza Almerii, Fernardo Martineza. Dobrze ustawiony Frenkie de Jong dobił futbolówkę strzałem z woleja.

W 85′. minucie nastąpiło oficjalne pożegnanie Pique przez kibiców na Camp Nou. Weteran defensywy Barcelony schodził z łzami w oczach. Jak jednak zapowiadał – planuje szybki powrót do ukochanego klubu. Niewiadoma jest jednak nadal rola, w jakiej mógłby występować Hiszpan.

Barcelona – Almeria (2:0)

Ousmane Dembele (48′.), Frenkie de Jong (62′.)

Barcelona: ter Stegen – Alba, Alonso, Pique (85′. Christensen), Balde – De Jong, Busquets (68′. Gavi), Pedri – Torres (61′. Fati), Lewandowski, Dembele (Raphinha)

Almeria: Martinez – Rodriguez, Chumi, Ely (68′. Eguaras), Kaiky (45′. Babic), Mendes – Melero (68′. Puigmal), Costa, Robertone (79′. Portillo) – Ramazani, Baptistao (45′. Sousa)