La Liga: Kolejna wtopa Barcelony. Zwycięski Betis i Real Sociedad

Depay

Barcelona znowu rozczarowała. Ekipa z Katalonii zaledwie bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z dużo niżej notowanym Cádiz CF w meczu 6. kolejki La Liga.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była bezbarwna. Faworyzowana Barcelona długimi okresami biła głową w mur. Podopieczni Ronalda Koemana pierwszy celny strzał na bramkę Ledesmy oddali dopiero w 30. minucie gry.

Bardzo słabo wyglądała prawa flanka gości. Grę rozruszać próbował Frenkie De Jong i Memphis Depay, ale bezskutecznie. Pierwsze 45 minut było odwzorowaniem beznadziejnej formy “Dumy Katalonii”.

Po zmianie stron kibice Barcy znów mieli wiele powodów do narzekań. Dwoił i troił się Depay, jednak nie przynosiło to zamierzonych skutków. Dosłownie chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy to Cádiz miał znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, jednak strzał Negredo świetnie obronił Ter Stegen.

Barcelona – co było do przewidzenia – miała przewagę w posiadaniu piłki i to ona dyktowała tempo gry. Problem w tym, że nie potrafiła stwarzać sobie okazje strzeleckie. Na domiar złego, w 65. minucie za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał Frenkie De Jong.

Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry po raz kolejny sposobność na zdobycie bramki mieli gospodarze. W polu karnym dobrze odnalazł się Sanchez, jednak huknął wprost w golkipera.

Barcelona znów rozczarowała. Po ostatnim remisie z Granadą teraz przyszedł czas na remis z jeszcze słabszym zespołem, jakim niewątpliwie jest Cádiz. “Blaugrana” plasuje się obecnie na siódmym miejscu w tabeli, mając na swoim koncie zaledwie dziewięć punktów.

23.09.2021, 6. kolejka La Liga, Estadio Nuevo Mirandilla

Cádiz CF – FC Barcelona 0:0

Cádiz: Ledesma – Cercelen (Akpo 79′), Haroyan, Víctor Chust, Espino – Arzamendia (Perea 57′), Fali (Jonsson 40′), Alarcón, Álvaro Jiménez (Sanchez 46′) – Sobrino, Negredo (Lozano 57′)

Barcelona: Ter Stegen – Mingueza, Pique, Araujo, Dest (Puig 80′) – Busquets, Frenkie de Jong, Gavi (Nico 73′) – Memphis, Luuk de Jong (Coutinho 68′), Demir (Sergi Roberto 46′)

Żółte kartki: Haroyan 68, Akapo 88′, Alarcon 90′ – De Jong 61′, Sergi Roberto 65′, Busquets 90+6

Czerwone kartki: De Jong 65′, Koeman 90+7 (poza boiskiem)

Sędzia: Del Cerro C.

W innych czwartkowych meczach 6. kolejki ligi hiszpańskiej Real Sociedad nie bez problemu rozprawił się z Granadą. Zwycięskiego gola na 3:2 zdobył w 82. minucie Elustondo, dla którego było to drugie trafienie tego wieczora.

Real Betis poradził sobie z Osasuną, ale również to nie była łatwa partia dla piłkarzy Pellegriniego. Do 80. minuty utrzymywał się remis 1:1, jednak gole Juanmiego i Williana Jose dały “Zielono-Białym” pełną pulę punktów.

Granada – Real Sociedad 2:3 (1:0)