La Liga: Griezmann i Messi pozbawiają Granadę punktów

Barcelona

twitter: fcbarcelona

Leo Messi w formie i bezsilna Granada – Barcelona po raz trzeci z rzędu wraca do siebie z kompletem punktów.

Na Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada podejmowała FC Barcelonę. Duma Katalonii po raz kolejny udała się spotkanie wyjazdowe i wraca do domu z kompletem punktów . 2021 jak na razie jest bardzo szczęśliwy dla Barcy. Tego samego nie można powiedzieć o  drużynie Martineza, która jak dotąd nie zdołała zdobyć w tym roku żadnego punktu w lidze.

Na rozgrzewce przed meczowej Araujo doznał kontuzji. w jego miejsce Ronald Koeman postanowił wstawić Samuela Umtitiego.

Pierwsze 45. minut zdecydowanie należało do drużyny Ronalda Koemana. Gospodarze co prawda mieli swoją okazje już w 2. minucie, jednak ter Stegen popisał się dobrą interwencją. Zespół Barcelony mimo tego szybko wyszedł na prowadzenie, bowiem już w dwunastej minucie. Antoine Griezmann odebrał odbitą pikę i z bliskiej odległości pokonał bramkarza. W 29. minucie szansę na wyrównanie miał Soldado, który wychodząc sam na sam z bramkarzem, nie zdołał go pokonać. Katalończycy wiedzieli, że 1:0 to niebezpieczny wynik, dlatego też w 35. minucie rezultat podwyższył Leo Messi. Argentyńczyk z krawędzi pola karnego oddał precyzyjny strzał i posłał piłkę w lewe okienko bramki.

Barca była w gazie i miała ochotę na więcej, a na nieszczęście Granady w 41. minucie zostało odgwizdane przewinienie. Do piłki podszedł Leo Messi i przełamał w końcu swoją niemoc strzelecką z rzutów wolnych – posłał piłkę nisko po ziemi tym samym nie dając szans Silvie. Do przerwy rezultat już się nie zmienił.

W drugiej części spotkania oprócz rezultatu nie zmieniło się praktycznie nic. Goście już w 57. minucie mieli okazję na podwyższenie prowadzenia za sprawą Frankiego de Jong. Niestety piłka po strzale 23-latka przeleciała ciut nad poprzeczką. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 63. minucie Griezmann popisał się znakomitym strzałem, tym samym zdobywając drugą bramkę w dzisiejszym meczu. W 68. minucie Vallejo otrzymał czerwoną kartkę i tym samym osłabił swój skład . Chwilę przed ostatnim gwizdkiem Braithwaite miał okazję na posłanie piłki do siatki, jednak oddał niedokładny strzał i posłał piłkę obok prawego słupka. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Blaugrana zagrała kolejne dobre spotkanie. Do tego drużyna w końcu wyglądała tak, jakby wiedziała co ma grać. Podopieczni Koemana odzyskali swój dawny wigor – na czele z Leo Messim, który – wydaje się – na dobre odzyskał swoją formę.

Granada CF  0 – 4 FC Barcelona

Granada: Silva – Foulquier; Sanchez; Duarte; Neva (Vallejo 46′) – Montoro (Milla 46′); Brice – Puertas; Herra (Soro 67′); Machis (Kenedy 64′) – Soldado (Suarez Charris 46′)

Barcelona: ter Stegen – Dest (Firpo 81′); Umtiti; Mingueza; Alba – de Jong (Pjanić 65′); Busquets; Pedri (Puig 73′) – Messi (Braithwaite 65′); Griezmann; Dembele (Trincao 73′)

Bramki: Griezmann (12′, 63′); Leo Messi (35′, 42′)

Żółte kartki: Soldado (45′); Mingueza (49′); Suarez Charris (74′); Busquets (82′); Alba (87′)

Czerwone kartki: Vallejo (78′)

Sędzia: Ricardo De Burgos