La Liga: Barcelona remisuje z Granadą po szalonym meczu. Jóźwiak zadebiutował

fcbarcelona.com

Szalony mecz w stolicy Katalonii! Barcelona zremisowała z Granadą 3:3. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. W barwach Granady zadebiutował Kamil Jóźwiak.

Barcelona rozpoczęła to spotkanie tak jak powinna. W 14. minucie Joao Cancelo znalazł trochę miejsca w polu karnym i dośrodkował do Lamine Yamala, który niepilnowany na dalszym słupku dał gospodarzom prowadzenie. Podopieczni Xaviego chcieli uśpić ten mecz w dalszej części pierwszej połowie. Więcej działo się tuż przed przerwą. Najpierw Robert Lewandowski powinien zdobyć gola, ale jego strzał wybił sprzed bramki Martin Hongla. W 43. minucie ku wielkiemu zniesmaczeniu na stadionie Granada doprowadziła do wyrównania. Pellistri dośrodkował a Ricard Sanchez uderzył z woleja pod poprzeczkę bramki Ter Stegena. Wściekły Xavi zszedł na przerwę przy wyniku 1:1.

To Granada mogła objąć prowadzenie po przerwie. Pellistri w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem trafił jednak w głowę bramkarza. To udało się w 61. minucie gdy Melendo zgrał piłkę wzdłuż bramki do Pellistriego a ten tym razem musiał już trafić do siatki. Barcelona była zmuszona podkręcić tempo i już dwie minuty później był remis. Gundogan zgrał z pierwszej piłki do Lewandowskiego a ten wolejem zdobył swoją dziesiątą bramkę w sezonie La Liga. Rollercoaster trwał w najlepsze. Już w 66. minucie Granada znów prowadziła. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Miquel i uderzył tak, że Ter Stegen miał piłkę na rękawicy, ale ostatecznie znalazła się w siatce. To jednak nie był jeszcze koniec. W 80. minucie Lamine Yamal sam odebrał piłkę przed polem karnym Granady i strzałem z dystansu doprowadził do remisu 3:3. W tym momencie wszedł na boisko debiutujący w barwach Granady Kamil Jóźwiak. Barcelona nie zdołała już zdobyć kolejnej bramki i straciła punkty z 19. zespołem ligi.