La Liga: Girona remisuje z Realem Valladolid

Girona (Twitter)

Girona zremisowała u siebie bezbramkowo z Realem Valladolid 0:0 w meczu 1. kolejki La Liga

W pierwszym meczu sezonu 2018/19 La Liga, zmierzyły się rewelacja poprzedniego sezonu, czyli Girona i beniaminek, Real Valladolid. Faworytem tego spotkania byli gospodarze,którzy po cichu liczą na awans do europejskich pucharów, celem Realu Valladolid jest utrzymanie.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy w 11. minucie, ze strony gospodarzy. Alex Granell strzelał z rzutu wolnego, ale dobrze w bramce Realu interweniował Jordi Masip. Swoją okazję miał też Cristhian Stuani, lecz główkował bardzo niecelnie. Podopieczni Sergio Gonzaleza mieli problemy z przedostaniem w szesnastkę, więc próbowali uderzać zza szensastki jednak to im też nie wychodziło, tak jak przy próbie Keko. Najbliżej pokonania Masipa był Granell w 36. minucie, wtedy kopnął z ostrego kąta i minimalnie się pomylił. Chwilę później z dystansu strzelał Borja Garcia, ale futbolówka powędrowała nad bramkę. Do przerwy Girona remisowała z Realem Valladolid 0:0.

Pierwsze minuty drugiej połowy to przewaga Girony, nie okraszona jednak atakami na bramkę Masipa. Dopiero po upływie kwadransa drugiej połowy z dystansu strzelał David Timor, lecz piłka w najmniejszym stopniu nie zagroziła bramce Realu. Chwilę później sprzed pola karnego kopnął Stuani i tutaj już było blisko gola, futbolówka otarła się o słupek. Jeszcze pod koniec spotkania, Masipa mógł pokonać Portu, lecz były bramkarz Barcelony pewnie obronił ten strzał i ostatecznie Girona zremisowała z Realem Valladolid 0:0.