Reims wygrywa trudny mecz z Lyonem!

Ligue 1

Gospodarze wykorzystali słabości dużo wyżej notowanego rywala i wygrali po skromnym 1:0.

Stade de Reims zaczyna rozgrywki Ligue 1 we wspaniałym stylu. Przed tygodniem pokonali Niceę na wyjeździe 1:0. Piątkowym wieczorem powtórzono zwycięstwo, lecz tym razem przeciwko Olympique Lyon. Beniaminek nie przestraszył się czołówki zeszłorocznego sezonu i zainkasował komplet punktów po dwóch kolejkach. Ponownie świetny mecz ma za sobą lewy ofensywny pomocnik Reims – Moussa Doumbia.

Początek spotkania miał zaskakujący przebieg. Gospodarze mieli być w starciu z Lyonem zaledwie tłem. Mecz sprawiał całkowicie odmienne wrażenie. Nic nie wynikało z długiego posiadania piłki ze strony Lyonu. Opierające swoje ataki na lewym skrzydle Reims grało szybkie i efektowne kontry. Wielokrotnie obrońcy Lyonu mieli kłopoty z wyżej ustawionym Moussą Doumbią, a także z cofniętym po lewej stronie Konanem. Obaj gracze gospodarzy wręcz ośmieszali rywali finezyjnymi sztuczkami, szczególnie w 32.minucie, gdy Konan w dziecinny sposób ograł Dubois i dograł piłkę do niepilnowanego Pablo Chavarrii, który strzelił jedynego gola w tym spotkaniu.

Druga połowa była dużo bardziej chaotyczna. Lyon próbował za wszelką cenę strzelić gola, co było trudne do wykonania, ze względu na szczelną i liczną defensywę rywali. Duży wkład w obronę wyniku miał golkiper – Edouard Mendy. Bramkarz Reims niejednokrotnie ratował zespół z opresji, choć i jemu można zarzucić często mało pewne interwencje. Paradoksalnie, mimo dużego naporu Lyonu, mecz mógł zakończyć się wyższym zwycięstwem Reims, ale zarówno Doumbia, jak i Cafaro marnowali świetnie zapowiadające się kontrataki.

To pierwszy przypadek od 1998 roku, aby beniaminek wygrał dwa pierwsze spotkania nowego sezonu w Ligue 1!