Lotto Ekstraklasa: Remis Korony z Miedzią

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W piątkowym spotkaniu w ramach 5. kolejki Lotto Ekstraklasy, Miedź Legnica zremisowała u siebie z Koroną Kielce (1:1).

Przed dzisiejszym starciem, Gino Lettieri oburzył się na terminarz ekstraklasy, w którym złocisto-krwiści mieli jedynie cztery dni wolnego. – Przez ten czas nie mamy możliwości odzyskać kontuzjowanych piłkarzy. Na takim poziomie nie powinno być takich rzeczy. Miedź ma dużą przewagę już przed meczem, a dochodzi do tego nasza długa podróż do Legnicy – mówił trener Kielczan. Beniaminek ekstraklasy od początku sezonu prezentuje niezły futbol, ale brakuje im przede wszystkim punktów.

Głównym problemem legniczan jest słaba skuteczność, co było widoczne w piątkowy wieczór. Najlepszą okazję w pierwszej połowie stworzyli gospodarze. Konkretnie Paweł Zieliński znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz mimo świetnej okazji uderzył wprost Mattihiasa Hamrola. Po przerwie Maciej Górski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka zatrzepotała w siatce. Na odpowiedź legniczan musieliśmy poczekać do 68. minuty. Wówczas aktywny Paweł Zieliński wpakował futbolówkę do siatki strzałem po ziemi.

Korona Kielce po pięciu spotkaniach zajmuje szóstą pozycję z 8. punktami. Następnym rywalem drużyny prowadzonej przez Gino Lettieriego będzie Arka Gdynia, która słabo rozpoczęła rozgrywki.

17.08.2018, 5. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Orła Białego, Widzów: 5 082
Miedź Legnica – Korona Kielce 1:1 (0:0)
Paweł Zieliński 69′ – Maciej Górski 54′

Miedź: Anton Kanibołocki – Paweł Zieliński, Kornel Osyra, Tomislav Bozić, Artur Pikk – Rafał Augustyniak – Marquitos, Omar Santana – Wojciech Łobodziński (Mateusz Piątkowski 63′), Henrik Ojamaa (Petteri Forsell 79′) – Fabian Piasecki

Korona: Matthias Hamrol – Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević, Djibril Diaw, Łukasz Kosakiewicz – Mateusz Możdżeń, Jakub Żubrowski – Ivan Jukić (Oliver Petrak 68′), Zlatko Janjić, Michael Gardawski (Ken Kallaste 62′) – Maciej Górski (Elia Soriano 78′)

Żółte kartki: Bartosz Rymaniak

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)