La Liga: Getafe oddala się od strefy spadkowej

theaosn.com

W spotkaniu kończącym 18. kolejkę La Ligi Sporting Gijon uległ na własnym boisku Getafe 1:2. Była to dla nich już trzecia porażka z rzędu.

Spotkanie na Estadio El Molinón udanie rozpoczęli gospodarze. W 18. minucie Antonio Sanabria pokonał bramkarza rywali i wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron do głosu doszli goście. Szansa na wyrównanie przyszła w 58. minucie. Do rzutu karnego podszedł Pedro Leon, jednak fatalnie go zmarnował. Getafe się nie zniechęciło, a bohaterem okazał się Pablo Sarabia. Najpierw w 69. minucie zaliczył asystę przy bramce wyrównującej autorstwa Cali. Dwie minuty później wziął już sprawy we własne nogi i zdobył bramkę. Jak się okazało było to zwycięskie trafienie i Getafe ograło Sporting Gijon 2:1.

Po tym spotkaniu klub z przedmieść Madrytu oddala się od strefy spadkowej, zaś Sporting Gijon zajmuje 18. spadkowe miejsce.

Sporting Gijon – Getafe 1:2 (0:1), 04.01.2016 g. 20:30, Estadio El Molinón (Gijon)

1:0 – Sanabria 18′ (Sporting)

1:1 – Cala 69′ (Getafe)

1:2 – Sarabia 71′ (Getafe)

nietrafiony karny: Pedro Leon 58′ (Getafe)

sędzia: J. Fernandez

frekwencja: 20 948