Kanorada Barcelony. Sporting Gijon wysoko przegrywa

flickr.com

W spotkaniu 25. kolejki La Liga, Barcelona bez zbędnego wysiłku pokonało Sporting Gijon 6:1.

Faworytem tego starcia była “Blaugrana”, która stara się dogonić Real Madryt w tabeli. W 9. minucie prowadzenie dla Dumy Katalonii objął Lionel Messi. Minęło dokładnie dwie minuty i Barca prowadziła już 2:0 po samobójczym trafieniu Juana Rodrigueza. 10 minut później goście złapali kontakt za sprawą Carlosa Castro, który zdobył bramkę na 2:1. W 27. minucie Luiz Suarez podwyższył prowadzenie Barcelony na 3:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. 49. minuta, to bramka na 4:1 dla gospodarzy, a autorem trafienia był Paco Alcaser, który pojawił się równo z rozpoczęciem drugiej połowy. Dzieła zniszczenia dokonali Neymar w 65. minucie oraz Ivan Rakitic, który strzelił gola na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Barcelona pokonała Sporting Gijon 6:1.

FC Barcelona – Sporting Gijón 6:1 (3:1)

Bramki: Leo Messi (9’), Juan Rodriguez (11’, samobój), Luis Suarez (27’), Paco Alcacer (49’), Neymar (65’), Ivan Rakitić (87’) – Carlos Castro (21’)

Barcelona: Ter Stegen – Mascherano, Umtiti, Alba – Rafinha (74. Roberto), Rakitić, Busquets, D. Suarez – Messi (61. Gomes), L. Suarez (46. Alcacer), Neymar

Sporting: Cuellar – Elderson, Babin, Lillo, J. Rodriguez – Douglas (46. V. Rodriguez) , Alvarez (76. Vesga), Torres, Cases, Burgui (59. Lopez) – Castro