La Liga: Deportivo Alaves z kolejną porażką! Tym razem ulegli Granadzie

Diego Martinez

GranadaCdeF

Na Estadio Mendizorrotza Deportivo Alaves mierzyło się z Granadą. Mecz zwyciężyli goście strzelając dwa gole.

Gospodarze w ostatnim czasie zaliczyli niezły spadek formy. Po zdecydowanej wygranej nad Realem Sociedad sądzono, że ekipa Asiera Garitano powalczy o coś więcej. Niestety kolejne spotkania brutalnie wręcz zweryfikowały ich możliwości. Najpierw wysoka porażka z Celtą Vigo (0:6), a potem przegrane z Osasuną, Atletico Madryt i dziś z Granadą.

Spotkanie początkowo mogło się wydawać wyrównane, gospodarze oddali większą ilość strzałów na bramkę Aarona Escandella. Niestety nie wiele z tego wyszło. Joselu i Lukas Perez byli dziś bezzębni, nie mieli szans na bezpośrednią konfrontację z bramkarzem, którego ewentualnie mogliby pokonać. Goście zaś wykorzystali pierwszą dogodną okazję i od razu objęli prowadzenie. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Antonin, dobił on piłkę po strzale Puertasa.

Po zmianie stron Alaves przeważało, dążyło do jak najszybszego wyrównania. Niestety dość szybko po wznowieniu gry stracili oni drugiego gola. Tym razem to Roberto Soldado popisał się bardzo pewnym uderzeniem nie dając szans tym samym golkiperowi. Podopieczni Asiera Garitano walczyli do końca, stworzyli sobie na prawdę dobre okazję do tego, lecz znów dobrze zorganizowana defensywa Granady kasowała wszystko. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie do końcowych minut.