Kwiecień w Rosji należał do Krychowiaka

źródło: https://www.transfermarkt.pl/

Grzegorz Krychowiak w kwietniowych zmaganiach swojej drużyny w rosyjskiej ekstraklasie grał rewelacyjnie na każdej płaszczyźnie. Zauważyły to osoby odpowiedzialne za wyróżnienie zawodnika miesiąca. W kwietniu trafiło ono w ręce Polaka.

Czwarty miesiąc bieżącego roku będzie z pewnością świetnie wspominany przez Grzegorza Krychowiaka. Polski zawodnik środka pola na przestrzeni ostatnich 30 dni na murawach rosyjskiej ekstraklasy pojawiał się czterokrotnie. W tym czasie udało mu się 4 razy wpisać na listę strzelców oraz raz odpowiadać za asystę. Co więcej, jego Lokomotiw w każdym z tych spotkań triumfował. Polak mając w to spory wkład został słusznie wybrany na najlepszego zawodnika kwietniowych zmagań.

Generalnie rzecz ujmując “Krycha” rozegrał w tym sezonie już 24 mecze w lidze rosyjskiej. W tym czasie 9-krotnie zdobywał bramkę i 3-krotnie notował asystę. Dorobek bramkowy czyni go tym samym najlepszym strzelcem Lokomotiwu w obecnie trwających rozgrywkach. Świetna ostatnio dyspozycja Grzegorza bardzo cieszy polskich kibiców z uwagi na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy, do wyjazdu na które Krychowiak zdaje się być “pewniakiem”.

W lidze jego Lokomotiw zajmuje obecnie 2. lokatę ustępując jedynie Zenitowi. Z uwagi na to, że do końca sezonu tylko 3 mecze, to ciężko będzie im już powalczyć o tytuł mistrzowski. Mimo tego utrzymanie drugiego miejsce również będzie dla Lokomotiwu dobrym rezultatem. Przede wszystkim z uwagi na przysługujące tej lokacie prawo startu w eliminacjach do Ligi Mistrzów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *