Kryzys Teodorczyka trwa. Odsunięto go od pierwszej drużyny

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Poprzedni sezon był jak marzenie dla Łukasza Teodorczyka. W Anderlechcie był czołowym strzelcem, regularnie powoływany do reprezentacji, a do tego z dużym zainteresowaniem z zagranicznych klubów.

W trakcie trwającej kampanii jest jednak kompletnie inaczej. We wszystkich rozgrywkach od sierpnia Teodorczyk strzelił tylko trzy gole w osiemnastu meczach. Dodatkowo „Teo” nie zagra z Mouscron i Kortrijk za zawieszenie.

Hein Vanhaezebrouck wyraźnie stracił cierpliwość. Na poniedziałkowym treningu miał do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy wrócili z zgrupowań reprezentacji lub mieli wcześniej wolne. Wszystkich, oprócz Teodorczyka, który został odsunięty od pierwszej drużyny. W oficjalnych komunikatach mówi się o „oczyszczeniu głowy”.

Słaba dyspozycja Teodorczyka to także zmartwienie dla Adama Nawałki. Przydałby się solidny zmiennik dla Roberta Lewandowskiego w przypadku, gdyby Arkadiusz Milik nie wrócił do optymalnej dyspozycji przed Mundialem. A po ostatnich meczach towarzyskich ciężko takich znaleźć.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.