Kryzys Teodorczyka trwa. Odsunięto go od pierwszej drużyny

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Poprzedni sezon był jak marzenie dla Łukasza Teodorczyka. W Anderlechcie był czołowym strzelcem, regularnie powoływany do reprezentacji, a do tego z dużym zainteresowaniem z zagranicznych klubów.

W trakcie trwającej kampanii jest jednak kompletnie inaczej. We wszystkich rozgrywkach od sierpnia Teodorczyk strzelił tylko trzy gole w osiemnastu meczach. Dodatkowo “Teo” nie zagra z Mouscron i Kortrijk za zawieszenie.

Hein Vanhaezebrouck wyraźnie stracił cierpliwość. Na poniedziałkowym treningu miał do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy wrócili z zgrupowań reprezentacji lub mieli wcześniej wolne. Wszystkich, oprócz Teodorczyka, który został odsunięty od pierwszej drużyny. W oficjalnych komunikatach mówi się o “oczyszczeniu głowy”.

Słaba dyspozycja Teodorczyka to także zmartwienie dla Adama Nawałki. Przydałby się solidny zmiennik dla Roberta Lewandowskiego w przypadku, gdyby Arkadiusz Milik nie wrócił do optymalnej dyspozycji przed Mundialem. A po ostatnich meczach towarzyskich ciężko takich znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi