Kostaryka dokona piłkarskiego cudu?

Spotkanie Urugwaju z Kostaryką rozpocznie mundialowe zmagania w grupie D. Dla podopiecznych Oscara Tabareza, każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie postrzegany jako wielka sensacja. W dotychczasowych meczach pomiędzy tymi drużynami Kostarykanie osiem razy grali z Urugwajem, ale nigdy nie zwyciężyli (sześć porażek i dwa remisy). Największy sukces do tej pory na Mistrzostwach Świata, Kostaryki to 1/8 finału w 1990 roku.
Urugwaj to zespół o kilka klas lepszy, określany mianem “czarnego konia” tego turnieju. Główna siła zespołu to atak oparty na wielkich gwiazdach Suarezie i Cavanim. Ten pierwszy rozegrał rewelacyjny sezon w Premier League, to jemu w dużej mierze Liverpool zawdzięcza tak wysokie miejsce w tabeli. Reprezentacja Urugwaju naszpikowana graczami wielkiego formatu nie powinna mieć większego problemu z rozbiciem defensywy Kostaryki.
Urugwaj przed Mundialem rozegrał dwa mecze kontrolne i oba wygrał z Irlandią Północną (1-0) i Słowenią (2-0).
Kostaryka natomiast formą przed Mundialem nie imponowała, porażka 1-3 z Japonią oraz remis 1-1 z Irlandią.
Podsumowując Urugwaj gra na swoim kontynencie i wydaje się, że klimat powinien im sprzyjać. Myślę, że pokażą to już w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Kostaryce.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *