Kosta Runjaic: Spróbujemy wszystkiego, aby w czołówce być jak najdłużej i zdobyć mistrzostwo

Kosta Runjaić

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaic odpowiedział na pytania dziennikarzy w związku ze zbliżającym się meczem z Piastem Gliwice. 

W sobotę (05.02) o godzinie 17:30 Pogoń Szczecin zainauguruje rundę wiosenną ekstraklasy wyjazdowym meczem z Piastem Gliwice. Trener Kosta Runjaic na przedmeczowej konferencji prasowej mówił o celach na dalszą część rozgrywek.

Mamy bardzo komfortową sytuację kadrową. Poza Kostasem, Alexandrem Gorgonem i Kacprem Smolińskim wszyscy zawodnicy są gotowi do gry. Mamy dzisiaj jeszcze jedną sesję treningową. Dlatego nie podam jeszcze wyjściowej jedenastki. Co jednak oczywiste, w związku z dobrą sytuacją kadrową, nie wszyscy zawodnicy będą mogli z nami pojechać do Gliwic – powiedział Runjaic.

Nasza sytuacja w tabeli jest dobra. Podtrzymujemy trend z ubiegłego sezonu, aczkolwiek sytuacja wyjściowa, w porównaniu do podobnego okresu, jest odrobinę gorsza. Jesteśmy wiceliderem, ale zrobimy wszystko i spróbujemy wszystkiego, aby w czołówce być jak najdłużej i zdobyć mistrzostwo. Jesteśmy dojrzalsi i drużyna chce zagrać nadzwyczajną rundę. Jednocześnie jesteśmy świadomi, że to duże wyzwanie. Nie chodzi jednak tylko o miejsce w tabeli, ale ważne jest także to, jak zaprezentujemy się jako drużyna, by na koniec móc powiedzieć, że daliśmy z siebie wszystko. Myślę, że w pierwszej fazie sezonu zrobiliśmy duży postęp. Chcemy rozwijać się z meczu na meczu jako drużyna, ale także wspierać każdego zawodnika z osobna – dodał trener.

Życie po Kacprze Kozłowskim

Pogoń Szczecin w trakcie rundy rewanżowej będzie musiała sobie radzić bez Kacpra Kozłowskiego, który odszedł do angielskiego Brighton, a aktualnie przebywa na wypożyczeniu w belgijskim Royal Union Saint-Gilloise.

W pewnym momencie było wiadomo, że Kacper Kozłowski nas opuści. Pobiliśmy rekord transferowy i to też pokazuje, że mowa o zawodniku, który jest jednym z najlepszych młodzieżowców w Europie. W związku z obowiązkiem gry młodzieżowca w każdym meczu musimy mieć na boisku zawodnika z rocznika 2000 lub młodszego. Kacper jest z rocznika 2003 i mimo młodego wieku zdołał nie tylko zdobyć serca kibiców w Szczecinie, ale również stać się ciekawą opcją dla europejskich klubów- stwierdził. 

– Było dla mnie i całego sztabu jasne, że takiego zawodnika nie jest łatwo zastąpić. Absolutnie nie oznacza to jednak, że przez to zagramy słabszą rundę. Nadal mamy w swoich szeregach wielu utalentowanych zawodników. To okazja dla tych chłopców, by pokazać się  i zagrać dobrą rundę. Maciej Żurawski jest najstarszy z młodzieżowców. Mamy jeszcze Łęgowskiego i Fornalczyka z rocznika 2003, którzy przekonali mnie do swoich umiejętności. Wszyscy są bardzo utalentowani. Bardzo dobrze wkomponowali się w zespół i są akceptowani w szatni. Myślę, że nie muszą zastępować Kozłowskiego, tylko pokazać swój potencjał i jakość. Potrzebujemy ich i chłopcy są tego świadomi. Myślę, że są na to gotowi – oznajmił.

Zimowe transfery

Kosta Runjaic ocenił również zimowe transfery oraz potencjał nowych zawodników Pogoni Szczecin.

 – Wahan już od pierwszego dnia pobytu z nami bardzo dobrze wkomponował się do drużyny. To zawodnik młody, z dużym potencjałem do dalszego rozwoju. Był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny, zagrał wiele spotkań i strzelił sporo bramek. Z pewnością wniesie do drużyny dodatkową nieobliczalność. Jest niebezpieczny pod bramką przeciwnika i ma szeroki wachlarz opcji rozegrania. Z pewnością usiądzie w autobusie do Gliwic. To zawodnik, który na pewno nam jeszcze pomoże – zaznaczył Runjaic.

Kacper Kostorz ma bardzo duży potencjał rozwojowy. Każdy zawodnik ma swoją historię i indywidualną drogę rozwoju – u niektórych następuje to szybciej, u niektórych później. Kacper jeszcze nie jest gotowy na pierwszy skład. Na pewno damy mu czas do rozwoju. Jeśli będzie mocno pracował, to na pewno otrzyma u nas szansę na wspomniany rozwój – zakończył.

Źródło: pogonszczecin.pl/własne 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.