Piotr Nowak: Powinniśmy przynajmniej zremisować ten mecz

Piotr Nowak

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Nieudany debiut na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok zaliczył Piotr Nowak. Jego zespół przegrał w Niecieczy z Termalicą 2:1. – Bez względu na rzuty karne dla gospodarzy powinniśmy, przy takiej liczbie okazji, strzelić gole i przynajmniej zremisować ten mecz – stwierdził Piotr Nowak na pomeczowej konferencji prasowej.

Jagiellonia Białystok na inaugurację rundy wiosennej ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą 2:1. Wynik spotkania w 44. minucie otworzył Piotr Wlazło, który pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. W 50. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Wiktor Biedrzycki. 24-letni obrońca również zdobył gola po uderzeniu z “11” metrów.

Białostoczan stać były tylko na jedno trafienie autorstwa rezerwowego Przemysława Mystkowskiego. Mimo olbrzymiej przewagi w ostatnich 25. minutach gościom nie udało się pokonać dobrze dysponowanego w tym meczu Tomasza Loskę.

Mecz w Niecieczy był oficjalnym debiutem Piotra Nowaka w roli pierwszego trenera Jagiellonii Białystok. Szkoleniowiec na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał, że czuje spory niedosyt.

Podczas pierwszej połowy były niezłe fragmenty gry w naszym wykonaniu. Mieliśmy dwie, trzy sytuacje, po których być może powinny paść bramki. W drugiej połowie po zmianach złapaliśmy rytm, który mieliśmy w trakcie obozu. Bez względu na rzuty karne dla gospodarzy powinniśmy, przy takiej liczbie okazji, strzelić gole i przynajmniej zremisować ten mecz – powiedział Nowak.

Może, gdy moja drużyna będzie grała kolejny mecz w Niecieczy, to powinienem zostać w domu? Jestem tutaj trzeci raz i przeciwko mojemu zespołowi podyktowano cztery rzuty karne – dodał trener.

Mamy młody zespół, któremu brakuje jeszcze pewności, dokładności, szlifu, ale jesteśmy na dobrej drodze. Musimy dobrze grać nie 35, 45 minut, ale 90 i taki jest mój przekaz dla chłopaków – zakończył.

W następnej kolejce Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na poniedziałek (14.02) na godzinę 18:00.