
Kosta Runjaić przed Miedzią: Oczekuję właściwej postawy, musimy być cierpliwi
- Musimy mieć cierpliwość i liczyć się, że będą różne fazy spotkania. Mecze piątkowe były dla nas korzystne i liczę na podtrzymanie passy - mówił Kosta Runjaić przed Miedzią Legnica.
Legioniści są po porażce z Rakowem Częstochowa (0:4). Mogli zostać liderem PKO Ekstraklasy, bo w dołku są płocczanie, którzy w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli jeden punkt. - Dostaliśmy łomot i musimy się po nim podnieść. Byłbym słabym trenerem, gdybym przesadnie dramatyzował. Przerwę reprezentacyjną możemy rozpocząć z 20 punktami na koncie. Cztery bramki, które strzelił nam przeciwnik bolą i nie jest przyjemnie pracować z taką myślą z tyłu głowy. Jeżeli wygramy to częściowo będziemy mogli wymazać z pamięci tę porażkę - przyznaje opiekun Legii.
- Oczekuję właściwej postawy, cały czas jesteśmy na etapie rozwoju i musimy zmierzać we właściwym kierunku. Jednym z czynników, który wpłynie na formę poszczególnych piłkarzy jest czas. Z wyjątkiem Tobiasza, pozostali zawodnicy nie grają na swoim najwyższym poziomie. Każdy z zawodników może się jeszcze poprawić, są duże rezerwy. Nie powiedziałbym, że jestem niezadowolony. Mam inną perspektywę oceny zawodników - kontynuował.
Legniczanie dotychczas prezentują się poniżej oczekiwań. - Spodziewam się z ich strony cofnięcia do defensywy, to my będziemy mieli kontrolę. Nie możemy nastawiać się, że przesądzimy o losach spotkania w pierwszej połowie. Musimy być cierpliwi i liczyć się, że będą różne fazy spotkania. Mecze piątkowe były dla nas korzystne i liczę na podtrzymanie passy - podkreślił.
Artur Jędrzejczyk przeszedł drobny zabieg chirurgiczny związany z jego dolegliwościami pleców, a do treningów wróci w przerwie reprezentacyjnej. - na zgrupowania reprezentacji wyjedzie tylko garstka zawodników, więc będziemy mogli skupić się na treningach i doskonaleniu gry. Takich punktów, nad którymi pracować musimy, nie brakuje. Mamy problemy z ofensywnymi stałymi fragmentami gry. W ciągu sezonu mamy dylemat czy skupiać się od razu na przeciwniku czy kontynuować rozwój poszczególnych elementów. Po meczu z Miedzią będzie dobry moment, by podsumować początek sezonu - zakończył.
#DzieńBarwowy #LEGMIE
Miedź Legnica
@_Ekstraklasa_
20:30
#Ł3, @warszawa
https://t.co/HlxxXZWwM9
@CANALPLUS_SPORT
Koszulka: https://t.co/dTpbu8VLij
@eFortunapl: https://t.co/hqX29B4BxY
Po zwycięstwo! @Plus500 pic.twitter.com/PpSnpDtZCe
— Legia Warszawa (@LegiaWarszawa) September 16, 2022
źródło: legia.com /
-
MŚ 2026Mistrzostwa Świata 2026: Awans totalnych debiutantów
Kamil Gieroba / 6 czerwca 2025, 10:59
-
PolecaneFeio szuka pracy. Wróci do ojczyzny?
Kamil Gieroba / 5 czerwca 2025, 13:39
-
EkstraklasaOficjalnie: Cracovia ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 4 czerwca 2025, 17:40
-
Plotki transferoweManchester City rusza z transferami. Będzie nowy pomocnik
Kamil Gieroba / 4 czerwca 2025, 11:59
-
EkstraklasaLiczne odejścia z Jagiellonii Białystok!
Wiktor Palmowski / 3 czerwca 2025, 16:19
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07