Kosta Runjaić przed Miedzią: Oczekuję właściwej postawy, musimy być cierpliwi

Kosta Runjaic

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Musimy mieć cierpliwość i liczyć się, że będą różne fazy spotkania. Mecze piątkowe były dla nas korzystne i liczę na podtrzymanie passy – mówił Kosta Runjaić przed Miedzią Legnica.

Legioniści są po porażce z Rakowem Częstochowa (0:4). Mogli zostać liderem PKO Ekstraklasy, bo w dołku są płocczanie, którzy w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli jeden punkt. – Dostaliśmy łomot i musimy się po nim podnieść. Byłbym słabym trenerem, gdybym przesadnie dramatyzował. Przerwę reprezentacyjną możemy rozpocząć z 20 punktami na koncie. Cztery bramki, które strzelił nam przeciwnik bolą i nie jest przyjemnie pracować z taką myślą z tyłu głowy. Jeżeli wygramy to częściowo będziemy mogli wymazać z pamięci tę porażkę – przyznaje opiekun Legii.

Oczekuję właściwej postawy, cały czas jesteśmy na etapie rozwoju i musimy zmierzać we właściwym kierunku.  Jednym z czynników, który wpłynie na formę poszczególnych piłkarzy jest czas. Z wyjątkiem Tobiasza, pozostali zawodnicy nie grają na swoim najwyższym poziomie. Każdy z zawodników może się jeszcze poprawić, są duże rezerwy. Nie powiedziałbym, że jestem niezadowolony. Mam inną perspektywę oceny zawodników – kontynuował.

Legniczanie dotychczas prezentują się poniżej oczekiwań. – Spodziewam się z ich strony cofnięcia do defensywy, to my będziemy mieli kontrolę. Nie możemy nastawiać się, że przesądzimy o losach spotkania w pierwszej połowie. Musimy być cierpliwi i liczyć się, że będą różne fazy spotkania. Mecze piątkowe były dla nas korzystne i liczę na podtrzymanie passy – podkreślił.

Artur Jędrzejczyk  przeszedł drobny zabieg chirurgiczny związany z jego dolegliwościami pleców, a do treningów wróci w przerwie reprezentacyjnej. – na zgrupowania reprezentacji wyjedzie tylko garstka zawodników, więc będziemy mogli skupić się na treningach i doskonaleniu gry. Takich punktów, nad którymi pracować musimy, nie brakuje. Mamy problemy z ofensywnymi stałymi fragmentami gry. W ciągu sezonu mamy dylemat czy skupiać się od razu na przeciwniku czy kontynuować rozwój poszczególnych elementów. Po meczu z Miedzią będzie dobry moment, by podsumować początek sezonu – zakończył.

źródło: legia.com /