Kosta Runjaic przed meczem z NK Osijek: Ważne będą pierwsze minuty i to, by grać swoją piłkę

Runjaić

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W czwartkowy wieczór piłkarze Pogoni Szczecin zagrają w chorwackim Osijeku o awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji. – Ważne będą pierwsze minuty i to, by grać swoją piłkę – mówił szkoleniowiec “Portowców”, Kosta Runjaic na konferencji prasowej przed meczem z wicemistrzem Chorwacji.

Pogoń Szczecin zremisowała 0:0 z NK Osijek w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji. Obie drużyny grały zachowawczy futbol, opierający się głównie na skutecznej grze w defensywie, przez co brakowało sytuacji bramkowych.

– Obie drużyny mają o sobie sporo informacji. Osijek gra bardzo kompaktowo i zdyscyplinowanie. Potrafi szybko przejść z defensywy do ofensywy po przejęciu piłki. Są silni na własnym stadionie. Będą mieli doping swoich kibiców. Ważne będą pierwsze minuty i to, by grać swoją piłkę. Rywale chętnie grają długie podania do swojego napastnika – Miereza. Mają też innych klasowych piłkarzy, którzy na pewno potrafią zagrozić naszej bramce. Potrafią zastosować pressing. To dla nas duże wyzwanie, któremu się przeciwstawimy – powiedział Kosta Runjaic.

Niemiecki szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z Michała Kucharczyka i Igora Łasickiego.

Zapewne nie zmienimy dużo w stosunku do pierwszego pojedynku. Wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. To początek sezonu. Zespół potrzebuje wspólnej gry i jutro ma ku temu kolejną okazję. Ostateczne decyzje nie są jeszcze podjęte. Jutro poznamy dokładny skład, a kibice dowiedzą się o nim wieczorem – mówił trener.

O awansie mogą rozstrzygnąć rzuty karne.

Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na ten element. W ostatnich dniach poświęciliśmy się głównie regeneracji. Jestem o to spokojny, mamy dobrego bramkarza. Zawodnicy są gotowi także na taki scenariusz – stwierdził szkoleniowiec.

Rewanżowy mecz w chorwackim Osijeku w czwartek o godzinie 21:00.