Arsene Wenger może wrócić na ławkę trenerską. Zostanie selekcjonerem Szwajcarów?!

Wenger

twitter.com/premierleague

Szwajcarski „Blick” donosi, że nowym selekcjonerem reprezentacji Szwajcarii może zostać.. Arsène Wenger!

Po niezwykle udanych dla Szwajcarów mistrzostwach Europy z kadrą pożegnał się dotychczasowy trener Vladimir Petković. Szkoleniowiec przyjął ofertę Bordeaux i od nowego sezonu zajmie się piłką klubową.

To stawia reprezentację Szwajcarii w niekorzystnej sytuacji. Szwajcarski związek piłki nożnej szybko musi znaleźć zastępstwo za Petkovicia, ponieważ już we wrześniu ruszają eliminacje do mistrzostw Świata. Wokół posady przewija się wiele nazwisk, a najpoważniejszym z nim jest.. Arsène Wenger. Francuz potrafi komunikować się w języku zarówno francuskim jak i niemieckim, dlatego też jego kandydatura jest najmocniej rozpatrywana. Miałby on być rozwiązaniem tymczasowym.

Szef FIFA ds. globalnego rozwoju piłki nożnej, kontaktował się ze szwajcarską federacją w 1995 roku, ale obie strony nie były w stanie dojść do porozumienia. Po 26 latach mogą w końcu osiągnąć to porozumienie.

Wenger od 3 lat pozostaje bez pracodawcy. Objęcie reprezentacji Szwajcarii byłoby jego pierwszą pracą w roli selekcjonera.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.