Korea Południowa wygrywa z Argentyną

FIFA U-20 World Cup Poland 2019, oficjalna piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim meczu grupowym Korea Południowa wygrała z Argentyną 2:1.

To był bardzo ważny mecz dla Koreańczyków. Po dwóch meczach mieli na swoim koncie 3 punkty, tyle samo ile Portugalia, która grała dzisiaj z Republiką Południowej Afryki. Korea Południowa, aby awansować musiała urwać punkty Argentynie, która dotychczas wygrała wszystkie mecze. W poprzedniej kolejce zespół z Ameryki Południowej w hitowym meczu pokonał Portugalię 2:0 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału.

Mecz nie cieszył się wielkim zainteresowaniem kibiców. Było sporo wolnych miejsc, co z pewnością nie zadowalało organizatorów.

W 42. minucie Korea Południowa obejmuje prowadzenie. Doskonałe dośrodkowanie Lee Kangina na głowę Oh Sehuna, a ten nie mając obok siebie rywala posłał piłkę do bramki.  W 58. minucie Koreańczycy podwyższyli swoje prowadzenie. Złe zachowanie obrońców Argentyny wykorzystał Cho Youngwook. W 88. minucie bramka dla Argentyny, którą zdobył Ferreira, ale duży udział w tym trafieniu miał bramkarz Korei.

Dzięki zwycięstwu Korea Południowa awansowała z grupy F. Wcześniej taki awans wywalczyła Argentyna.