

Kondogbia dołączy do Atletico poza oknem
Atletico Madryt już od dłuższego czasu pracuje nad transferem 27-letniego pomocnika. Mimo trudnych rozmów negocjacyjnych i wielu komplikacji z tym związanych kluby doszły do porozumienia.
Jak poinformował Fabrizio Romano, Kondogbia przejdzie do stolicy Hiszpanii za 11 milionów euro plus ewentualne bonusy zapisane w umowie transakcji. Poza tym „Nietoperze” otrzymają 10 procent kwoty od następnego transferu doświadczonego pomocnika. Reprezentant Republiki Środkowoafrykańskiej w niedzielny wieczór przejdzie obligatoryjne testy medyczne, po których podpisze kontrakt.
Kondogbia do Atletico dołączy poza oknem transferowym z uwagi na fakt, że Arsenal ściągnął z Madrytu Thomasa Parteya w ostatni dzień trwania letniego okienka transferowego, aktywując klauzulę wykupu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami hiszpański klub ma 30 dni na to, aby pozyskać kogoś na jego miejsce.
Geoffrey Kondogbia barwy Valencii reprezentował od lata 2017 roku. 27-letni pomocnik wystąpił łącznie w 104 spotkaniach. Strzelił 7 bramek i dołożył do tego 6 asyst.
Geoffrey Kondogbia to Atlético Madrid, here we go! Final fee to Valencia will be €11m + 10% future sale + add ons. Personal terms also agreed. Official soon.
He’ll join Atléti immediatly as Thomas replacement [special rule by La Liga].
#Atleti #transfers @MatteMoretto
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) October 31, 2020
-
Kwadrans futboluManchester City znowu z kompromitacją! Czy Guardiola wie co robi? I KWADRANS FUTBOLU #160
Rafał Makowski / 18 maja 2025, 14:58
-
EkstraklasaGwiazda ligi opuści PKO Ekstraklasę
Kamil Gieroba / 18 maja 2025, 12:33
-
La LigaReal Madryt będzie miał nowego stopera. Padło "Here we go"
Kamil Gieroba / 17 maja 2025, 12:00
-
La LigaFC Barcelona przypieczętowała tytuł mistrza Hiszpanii! (WIDEO)
Kamil Gieroba / 16 maja 2025, 6:11
-
Kwadrans futboluBarcelona znowu niszczy Real, sezonie zakończ się! I KWADRANS FUTBOLU #159
Rafał Makowski / 11 maja 2025, 21:50
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40