Köln chce pozyskać Joela Pohjanpalo

Stadion FC Köln

fc.de

Klub z Kolonii od dłuższego czasu poluje na Joela Pohjanpalo, a teraz prawdopodobnie ruszy z nową ofertą za fińskiego napastnika Bayeru Leverkusen.

Według Kölner Stadt-Anzeiger, FC Köln przygląda się Joelowi Pohjanpalo z Bayeru Leverkusen, aby zastąpić odchodzącego Anthony’ego Modeste. Doniesienia mówią, że dyrektor sportowy Köln, Christian Keller, kontaktował się z napastnikiem Bayeru już kilka miesięcy temu w sprawie ewentualnej przeprowadzki.

27-letni Fin jest otwarty na odejście z B04, jeśli Köln chciałoby go pozyskać. W Leverkusen napastnik był zbyteczny i ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w tureckim klubie Çaykur Rizespor.

Gazeta wyjaśnia, że Köln próbowało podpisać umowę z Pohjanpalo w maju, ale nie było w stanie spełnić żądań B04, które wynosiły około 2,5 mln euro. W momencie, gdy 34-letni Modeste ma przejść do Borussii Dortmund za kwotę około 3 mln, Köln może mieć odpowiednie środki na sprowadzenie Fina.

Napastnikowi zostało ostatnie 12 miesięcy kontraktu, co oznacza, że transfer w najbliższych miesiącach jest bardzo możliwy.

Źródło: Get German Football News/Kölner Stadt-Anzeiger

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.