Kacper Tobiasz: Celem na ten sezon jest mistrzostwo Polski

Kacper Tobiasz i Cezary Miszta Legia Warszawa

zdjęcie: Mateusz Kostrzewa, Legia Warszawa

Kacper Tobiasz udzielił wywiadu dla Canal+ podczas programu “ESA latte”. Młody golkiper mówił o meczu z Piastem Gliwice, rywalizacji w zespole i celach na ten sezon.

– Podoba mi się, że poziom bramkarski jest u nas wysoki, rywalizacja ma miejsce cały czas – tylko tak można robić postępy. Wolę, że mam trochę ciężej przez to, że ktoś ciągle siedzi mi na plecach i próbuje wygarnąć to, co mam, ale cieszę się, że dzięki temu mogę się o wiele lepiej rozwijać – powiedział Tobiasz.

 – Jeżeli mam być szczery, nie obrażając nikogo, to do momentu wejścia Kądziora na boisko, goście nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji, niczym nam nie zagrozili. Pojawienie się wspomnianego piłkarza na murawie okazało się przełomem, bo wtedy przeciwnicy zaczęli nas wysoko pressować, tworzyć akcje, wywalczać stałe fragmenty – mówił o ostatnim meczu.

– Indywidualny cel na np. najbliższe dwa lata? Nie chcę wybiegać za daleko, nie jestem tym typem człowieka. Powiem tak: na ten rok na pewno jest to mistrzostwo, a co będzie po sezonie, to porozmawiamy po jego zakończeniu – odpowiedział młodzieżowiec.

– Oczywiście, że nasza drużyna może powalczyć z Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań o mistrzostwo Polski. Głównym celem sportowca jest wygrywanie. Jeśli nie mam woli walki, chęci zwyciężania, to nie ma sensu, żebym w ogóle podejmował się czegokolwiek. Uprawiam sport po to, by wygrywać. Widzę chłopaków na treningach, jak wyglądają, żyję z nimi na co dzień. Jestem pewien ich umiejętności, naszej drużyny – zakończył.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.