Kolejny zawodnik na celowniku Bayernu Monachium

Bayern Monachium wykazuje zainteresowanie sprowadzeniem na Alianz Arene piłkarza Ajaxu Amsterdam.

Twitter

Bayern Monachium wykazuje zainteresowanie sprowadzeniem na Alianz Arene piłkarza Ajaxu Amsterdam.
Kibice Bayernu mimo prowadzenia w Bundeslidze mają powody do narzekania. Ich największy rywal – Borussia Dortmund, jest zespołem wypełnionym aż po brzegi młodymi i utalentowanymi piłkarzami, podczas gdy zespół Mistrza Niemiec ma sporo zawodników, którym do tytułu “młodych i zdolnych” sporo brakuje. 

Już od zimy słyszymy pogłoski o wzmocnieniu Bayernu. Głośno jest zwłaszcza o zakontraktowaniu skrzydłowych. Jeden z nich, Frank Ribery ma aż 35 lat i nie jest w swojej najlepszej dyspozycji. Wniosek jest prosty – potrzeba godnego następcy. 

Bayern zaczął ostro rozglądać się za następcą dla Francuza. Do gustu włodarzy “Bawarczyków” przypadł David Neres. 22-letni zawodnik Ajaxu Amsterdam może występować na obu skrzydłach oraz na pozycji ofensywnego pomocnika. Jeśli Bayern zdecyduje się na pozyskanie Neresa, wówczas ich portfel uszczupli się o minimum 50 milionów euro.  Do Amsterdamu, Neres przybył dwa lata temu z gorącego Sao Paulo. Utalentowany skrzydłowy kosztował włodarzy “Godenzonen” kwotę bliską 12 milionów euro. 

W tym sezonie Neres stanowi bardzo ważny punkt w układance Erika ten Haga. Zresztą statystyki mówią same za siebie. David Neres we wszystkich rozgrywkach tego sezonu rozegrał 42 spotkania w których na swoim koncie zgromadził 11 goli oraz 14 asyst. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi