Kolejny transfer Arsenalu, Aaron Ramsdale zasila szeregi Kanonierów

https://twitter.com/sheffieldunited/status/1366116895401922560

Arsenal poinformował o pozyskaniu Aarona Ramsdale’a. Bramkarz zasilił szeregi Kanonierów na zasadzie transferu definitywnego. Golkiper podpisał z londyńskim klubem długoterminowy kontrakt.

Klub z Londynu nie poinformował, za jaką cenę został sprowadzony Ramsdale, ale nieoficjalnie mówi się, że Sheffield dostało za swojego byłego zawodnika 28 milionów euro. Angielski bramkarz początkowo ma być zmiennikiem Bernda Leno, lecz w przyszłości będzie pierwszym bramkarzem. Dodatkowo zawodnik spełnia status gracza wychowanego w angielskim klubie, więc The Gunners nie będą mieli problemu ze spełnieniem tego limitu.

Ramsdale jest wychowankiem Sheffield United, ale pierwsze kroki w dorosłej piłce stawiał w Bournemouth. Po tym, jak Wisienki spadły z Premier League ponownie wrócił do macierzystego klubu. Sheffield również spotkała degradacja, a Ramsdale za wszelką cenę chciał grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym, więc zgłosił się po niego Arsenal. 23-latek w przyszłości chce być również pierwszym bramkarzem reprezentacji Anglii. Był już w kadrze na Euro 2020, ale tam nie miał szans wygrać rywalizacji z Jordanem Pickfordem.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.