PKO BP Ekstraklasa: Wisła Płock rozgromiła Zagłębie! Dwa gole Sekulskiego

Wisła Płock

Na inaugurację 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała u siebie Zagłębie Lubin. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy 4:0! Dwa razy na listę strzelców wpisał się Łukasz Sekulski, raz także Rafał Wolski.

Wisła już od samego początku zaznaczyła, że ich rywal z Płocka nie wyjedzie z niczym. Gola w 5. minucie gry zdobył Łukasz Sekulski po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego. Napastnik wbiegł w pole karne, a następnie precyzyjnym strzałem głową posłał futbolówkę do siatki. Niedługo później Wisła podwyższyła prowadzenie na 2:0. Swoje trzy grosze przy tym trafieniu dołożyła murawa, która była mocno nasączona wodą. Sprawiło to, że “asekuracyjne” podanie do tyłu zamieniło się w groźną okazję dla gospodarzy. Piłka zatrzymała się w okolicach 7. metra, tam dobiegł do niej Sekulski, który oddał ją Warchołowi. Ten zaś oddał celny strzał, z którym poradził sobie Hładun. Niestety przy dobitce Wolskiego nie miał nic do powiedzenia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Zagłębie po zmianie stron próbowało odwrócić losy tego spotkania. Już w pierwszej połowie mieli oni okazje, jednak skuteczność mocno zawodziła. W drugich 45. minutach także nie udało im się pokonać Kamińskiego, za to ich rywale podwoili stan sprzed przerwy. W 59. minucie znów dali o sobie znać Wolski i Sekulski. Dośrodkowanie z prawej flanki od pierwszego z wymienionych wykorzystał drugi. Dla napastnika to drugie trafienie w tym spotkaniu. Zaledwie chwilę później na tablicy wyników było już 4:0! Po kolejnej udanej akcji gospodarzy gola samobójczego zdobył Ian Soler. Stały fragment na trzy tempa rozegrali piłkarze z Płocka. Długie podanie otrzymał Wolski, który posłał piłkę w pole karne. Ta zaś trafiła pod nogi Solera, który niefortunnie posłał ją do bramki swojej drużyny. Przez blisko pół godziny gry wynik z 63. minuty nie uległ zmianie. Gospodarze podtrzymali tempo gry i zachowali spokój w defensywie.