Premier League: Manchester City lepszy od outsidera, Aston Villa ogrywa Burnley w ostatnich minutach

mancity.com

Na koniec tego roku, Manchester City ograł Sheffield United (2:0) na Etihad Stadium w 20. kolejce Premier League. Aston Villa rzutem na taśmę pokonała Burnley FC (3:2).

Obywatele zbliżyli się do liderującego FC Liverpoolu na dystans dwóch punktów. Wynik w 14. minucie otworzył Rodri. W 61. minucie cios zadał Julian Alvarez i ostatnia ekipa PL doznała piętnastej porażkę. Choć Sheffield United pokazało ducha walki, to wyraźnie brakowało im jakości, aby poważnie sprawić kłopoty gospodarzom.

Tymczasem Aston Villa zrównała się z The Reds – obie drużyny mają po 42 punkty. Douglas Luiz zapewnił zwycięstwo nad Burnley (:3:2). Brazylijski pomocnik wykorzystał rzut karny w 89. minucie. Dublet Michaela Olise’a pomógł Crystal Palace odnieść kluczowe zwycięstwo z Brentfordem (3:1), co załagodzi presję na posadę Roya Hodgsona.

Manchester City – Sheffield United 2:0 (1;0)