Kolejny reprezentant Włoch nie zagra z Polską

inter.it


W spotkaniu Włochy – Polska zabraknie kolejnego reprezentanta Italii. Mowa o Roberto Gagliardinim, który uzyskał niejednoznaczny wynik testu wymazowego na koronawirusa. 

Pomocnik Interu Mediolan przechodził chorobę na początku października. Po udanym leczeniu został uznany za ozdrowieńca, lecz wczorajszy test okazał się na tyle niepewny, że sztab zdecydował się nie umieścić go na liście piłkarzy zgłoszonych do meczu.

– Po wczorajszych badaniach zawodników przed meczem Włochy – Polska wątpliwy wynik otrzymał Roberto Gagliardini, który już na początku października miał pozytywny wynik na obecność Covid-19. Następnie został uznany za zdrowego. Ponieważ u osób wyleczonych wyniki testów nie zawsze mogą być jednoznaczne, dziś rano zamówiono drugi wymaz, którego wyniku ma pojawić się wieczorem – poinformowała włoska federacja.

Gagliardini jest kolejnym piłkarzem, który nie zagra jutro z Polską. Kilka dni temu włoski sanepid podjął decyzję, że piłkarze aż sześciu klubów Serie A nie będą mogli stawić się na zgrupowanie swoich reprezentacji. Chodzi o zawodników Fiorentiny, Sassuolo, Genoi, Lazio, Romy i Interu. Jednak awaryjnie udało się powołać kilku piłkarzy wymienionych wcześniej klubów. Będą mogli zagrać oczywiście jeśli ich testy na koronawirusa okażą się negatywne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.