Kolejny konflikt na linii Neymar – FC Barcelona

Neymar

twitter Neymar

Niedawno poinformowano, że Barcelona wypłaciła Brazylijczykowi o 10 milionów za dużo, tym samym wzbogacając go bezpodstawnie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, Neymar żąda od klubu prawie 44 milionów euro!

Gwiazda Paryskiego klubu ma napięte relacje z Dumą Katalonii od jego transferu, dokładniej od 2017 roku. Od tego czasu Barcelona i Neymar pozywają się regularnie i próbują wyciągnąć od siebie niemałe pieniądze, a oprócz tego obie strony  systematycznie brały udział w telenoweli „Powrót Neymara na ostatniej prostej!” – Le Cabaret.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Adwokaci Neymara złożyli apelację od wyroku wydanego w czerwcu zeszłego roku przez sąd w Barcelonie. Wtedy nakazano piłkarzowi zapłacić klubowi 6,7 miliona euro. On sam chce, aby Sąd Najwyższy nakazał klubowi zapłacenia 43 650 000 euro – zadośćuczynienie za brak wypłaty premii. Klub zrezygnował z płacenia premii, po tym jak zawodnik jednostronnie opuścił szeregi zespołu – wpłacenie klauzuli przez PSG. Barcelona płaciła piłkarzowi do czasu jego wyjazdu.

Teraz sprawa leży w rękach Sądu Najwyższego Katalonii. „Klub całkowicie odrzuca roszczenie gracza, który domagał się zapłaty 43,6 mln euro i szacuje dużą część roszczenia przedstawionego przez Barcę, na mocy którego zawodnik musi zwrócić klubowi 6,7 mln euro” – usłyszeliśmy w czerwcu.

Wszystkie spory między klubem a zawodnikiem zaczęły się od ustalenia premii w wysokości 26 mln euro. Miało być to honorarium za przedłużenie umowy z Barcą do 2021 roku. Wypłata została zablokowana przez klub, po tym gdy gracz podpisał kontrakt z PSG. Od tej pory obie strony ganiają się po sądach i bronią swoich interesów.

Do Barcelony dołączył w 2013 roku, przechodząc z rodzinnego Santosu za ponad 80 mln euro. W Barcelonie spędził cztery sezony i był częścią historycznego tria MNS. Razem z Leo Messim i Luisem Suarezem siali postrach w polu karnym swoich przeciwników, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. W tym czasie sięgnął dwa razy po tytuł Mistrza Hiszpanii czy też Ligę Mistrzów w 2015 roku. Do tego w 186 spotkaniach zdołał zdobyć 105 bramek i zanotować 76 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.