Kolejne punkty Stoke City

The Telegraph

Problemów Sunderlandu ciąg dalszy. Jaka okazja mogłaby być lepsza do zdobycia punktów dla ostatniej ekipy ligi, niż starcie z przedostatnią? Joe Allen nie pozostawił złudzeń Davidowi Moyesowi, pakując Czarnym Kotom aż dwie bramki, ustalając wynik spotkania na dwa do zera.

Nie można było mówić o wyrównanym spotkaniu. Garncarze mądrze rozgrywali piłkę, długo się przy niej utrzymując, a na boisku wreszcie różnicę robili będący ostatnimi czasy kompletnie bez formy Arnautović i Shaqiri. Stoke dzięki temu wynikowi, przynajmniej do meczu West Hamu, wspięło się ponad strefę spadkową. Tragicznie wręcz za to wygląda ligowa sytuacja Sunderlandu, jedynej drużyny, która nie wygrała jeszcze żadnego spotkania, a na swoim koncie zgromadziła zaledwie dwa punkty. Wydaje się, że dni Moyesa w tym klubie mogą być policzone.

Pierwszy gol padł już w siódmej minucie. Dobrą centrę Arnautovicia wykorzystał Allen, pakując piłkę głową do siatki. Na 2:0 Allen podwyższył w doliczonym czasie gry drugiej połowy ładnym uderzeniem lewą nogą.

Stoke: Grant – Bradsley (65′ Adam), Shawcross, Indi, Pieters – Whelan, Cameron – Shaqiri, Allen (75′ Muniesa), Arnautović – Bony (76′ Walters)
Sunderland: Pickford – Manquillo, O’Shea, Djilobodji, Aanholt (40′ Jones) – Watmore, Rodwell (81′ Anichebe), Ndong, McNair (55′ Pienaar), Khazri – Defoe

Sędzia: Mike Jones