Pewne zwycięstwo Blaugrany w meczu z Deportivo

flickr.com

W meczu 8. kolejki La Liga Santander FC Barcelona u siebie podejmowała zespół Deportivo La Coruna. Duma Katalonii wygrała to spotkania 4:0!

Barcelona tak jak się wszyscy spodziewali od samego początku zdominowała swojego przeciwnika. Na początku spotkania  Neymar uderza piłkę z głębi pola karnego, jego strzał trafia jednak w poprzeczkę. Chwilę później przed znakomitą szansą staje Luis Suarez. Urugwajczyk uderza głową z pięciu metrów w kierunku bramki lecz piłka wędruje ponad poprzeczkę.

W stolicy Katalonii długo nie musieliśmy czekać na pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 21.minucie Duma Katalonii za sprawą Rafinhi obejmuje prowadzenie. Brazylijczyk znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, odebrał podanie, którego autorem był Luis Suarez, i posłał piłkę nisko na środek siatki.

Piętnaście minut później Rafinha miał już na swoim koncie dublet! Pomocnik dopadł w polu karnym do odbitej piłki i z bliska wpakował ją do siatki.

Jeszcze przed przerwą Blaugrana po raz kolejny podwyższyła swoje prowadzenie w tym spotkaniu. Neymar podaje, Suarez strzela z małej odległości i mamy 3:0! W pierwszej połowie byliśmy świadkami niezłego widowiska pomiędzy tymi dwoma drużynami. Drużyna gospodarzy stara się zdominować przeciwnika. Goście natomiast starają się grać defensywnie.

Leo Messi rozpoczął te spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się na nim w 55. minucie zmieniając Sergio Busquetsa. Argentyńczyk nie próżnował i trzy minuty po wejściu na boisku strzelił kolejnego gola! Messi otrzymał prostopadłe podanie od Neymara i uderzył nie do obrony pod poprzeczkę!

Deportivo na pewno poddenerwowane takim wynikiem, czego skutkiem jest czerwona kartka dla Laure! Brutalny wślizg obrońcy i sędzia nie ma innego wyjścia jak odesłać go do szatni.

Paco Alcacer który pojawił się na boisku po przerwie miał dziś kilka świetnych sytuacji na zdobycie bramki. Najpierw dobra główka w wykonaniu hiszpańskiego zawodnika jednak na posterunku znajdował się Lux który kapitalnie broni to uderzenie. Chwilę później bramkarz Deportivo po raz kolejny musiał interweniować po strzale Alcacera i znów wykazał się świetnym refleksem broniąc ten strzał.

Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło. Przewaga w dzisiejszym meczu była zdecydowanie po stronie gospodarzy. Barcelona cały czas starała kontrolować przebieg spotkania. Dla drużyny gości natomiast obrona miała najwyższy priorytet.