W drugim sobotnim spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe 2:0 Arkę Gdynia. Bramki dla zwycięzców strzelili Jakub Łabojko i Igors Tarasovs.

Spotkanie czternastej w tabeli Arki Gdynia z jedenastym Śląskiem Wrocław z pewnością nie było zapowiadane jako jeden z hitów 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Mimo to, jakiegoś poziomu można było się spodziewać.

Najciekawiej było na samym początku spotkania. W 4. minucie meczu Michael Olczyk nadepnął na nogę Damiana Gąskę, po czym Zbigniew Dobrynin podyktował rzut karny. Po wideoweryfikacji sędzia zmienił decyzję, gdyż chwilę wcześniej w środku pola piłkę ręką zagrał Michał Chrapek. Tuż przed przerwą Gąska kolejny raz zrobił dużo zamieszania w szykach obronnych Arki. Pomocnik Śląska oddał strzał z dystansu, który okazał się jednak niecelny.

Siedem minut po przerwie Luka Marić mógł napytać biedy swojej drużynie. Po nonszalanckim, zbyt krótkim podaniu do Pāvelsa Šteinborsaa obrońca Arki stworzył świetną okazję strzelecką Marcinowi Robakowi. Napastnika Śląska zdołał powstrzymać Łotysz, lecz przy interwencji mocno ucierpiał – Robak spadając zahaczył go nogą w głowę. Na szczęście dla gospodarzy, Šteinbors po chwili odpoczynku wrócił do gry.

Szczęście Arki skończyło się w 60. minucie. Bramkę dla Śląska po popularnym “centro-strzale” z lewej strony boiska strzelił Jakub Łabojko. Zmierzającą do bramki piłkę próbował podbić jeszcze Šteinbors, lecz nie uchroniło go to przed utratą gola.

Arka przez praktycznie cały mecz nie potrafiła porządnie zaniepokoić zawodników Śląska. Goście z Dolnego Śląska z kolei wykorzystali to, co mieli. Decydujące o losach tego spotkania trafienie w 88. minucie zanotował Igors Tarasovs. Wprowadzony chwilę wcześniej z ławki Łotysz strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Krzysztofa Mączyńskiego. W doliczonym czasie gry trzeci cios Arce zadał kolejny rezerwowy – Lubambo Musonda. Bramka jednak nie została uznana, zawodnik Śląska w momencie podania był na spalonym.

30 marca 2019, 27. kolejka Lotto Ekstraklasy, Gdynia (Stadion Miejski), Frekwencja: 9021

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)

Jakub Łabojko 60, Igors Tarasovs 88

Arka: Pāvels Šteinbors – Michael Olczyk (Damian Zbozień 67′), Christian Maghoma, Luka Marić, Adam Marciniak – Michał Janota, Marko Vejinović, Adam Deja (Rafał Siemaszko 67′), Michał Nalepa, Maciej Jankowski (Mateusz Stępień 89′) – Aleksandyr Kolew.

Śląsk: Jakub Słowik – Piotr Celeban, Wojciech Golla, Đorđe Čotra, Mateusz Hołownia – Damian Gąska (Lubambo Musonda 78′), Jakub Łabojko, Krzysztof Mączyński, Michał Chrapek (Igors Tarasovs 87′), Róbert Pich – Marcin Robak (Arkadiusz Piech 90′).

Żółte kartki: Mączyński, Pich.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).