KMŚ: Flamengo pierwszym finalistą

Bet365 (Twitter)

Piłkarze Flamengo zostali pierwszym finalistą Klubowych Mistrzostw Świata 2019. W dzisiejszym półfinale pokonali Al Ahli SC 3:1.

W pierwszym półfinałowym meczu Klubowych Mistrzostw Świata mieliśmy pojedynek drużyn z Brazylii i Arabii Saudyjskiej. Flamengo podjemowało Al Hilal, faworytem tego meczu byli Brazylijczycy.

Pierwszą groźną akcję w tym meczu przeprowadzili gracze Al Hilal. Z ostrego kąta strzelał Salem Al Dawsari, po jego uderzeniu dobrze interweniował Diego Alves a dobitka Bafetimbiego Gomisa była bardzo niecelna. Chwilę później podopiecznym Răzvana Lucescu już udało się wyjść na prowadzenie. Futbolówkę w pole karne po ziemi dośrodkował André Carrillo, tam z pierwszej piłki strzelił Al Dawsari i po rykoszecie trafił do siatki. Do remisu mógł doprowadzić Willian Arão, ale główkował wysoko nad bramką. W doliczonym czasie gry jeszcze okazję na bramkę wyrównującą miał Bruno Henrique, lecz jego uderzenie było zbyt słabe i piłkę pewnie złapał Abdullah Al Muaioufa. Do przerwy Flamengo przegrywało z Al Hilal 0:1.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla Flamengo, które już na początku drugiej połowy doprowadziło do remisu. Henrique podał do Giorgiana De Arrascaety, a pomocnik Flamengo z najbliżeszj odległości trafił do pustej bramki. W 55. minucie na prowadzenie ponownie mogli wyjść Saudyjczycy, ale Carrillo strzelił nad bramką. Podopieczni Jorge Jesusa mieli coraz większą przewagę i w końcu udało im się wyjść na prowadzenie. Rafinha dośrodkował w szesnastkę, a bramkarza uderzeniem głową pokonał Henrique. Chwilę później było już 3:1, Henrique podał pod bramkę, podanie starał się przeciąć Ali Al Buhlayi, lecz niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki. Al Ain marzenia o awansie do finału musiało odłożyć w 84. minucie, gdy za brutalny faul czerwoną kartkę otrzymał Carrillo.

W pierwszej połowie Flamengo grało słaby mecz i prowadzenie Al Hilal było zasłużone, druga połowa wygląda już jednak tak jakbyśmy widzieli na boisku dwie inne drużyny. Podopieczni Jorge Jesusa w pełni zdominowali mecz, nie pozwalali zagrozić bramce Diego Alvesa i pewnie awansowali do finału.