Bundesliga: Grad goli w Dortmundzie! Dublet Wernera

independent.co.uk

Hit 16. kolejki Bundesligi przyniósł fanom niemieckiej piłki worek bramek. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Od samego początku spotkania dominowała Borussia. Już w 15. minucie bliski zdobycia bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był Mats Hummels. Doświadczony obrońca BVB oddał groźny strzał głową, jednak Peter Gulasci w ostatniej chwili sparował piłkę na siatkę bramkową.

Niedługo po tym zdarzeniu, bo w 23. minucie Julian Weigl znalazł sobie przestrzeń przy bramce Czerwonych Byków i uderzył w lewą stronę bramki. Strzał 24-latka zaskoczył golkipera drużyny gości. Potężne uderzenie Niemca dało prowadzenie Borussii.

Dwanaście minut później dobre podanie do Brandta zagrał Jadon Sancho. Były gracz Aptekarzy przytomnie minął obrońcę rywali i wpakował piłkę do siatki.

Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Borussii 2:0.

Początku drugiej połowy z pewnością dobrze wspominać nie będzie Roman Burki. Szwajcarski bramkarz BVB próbował zgrać piłkę do kolegi z drużyny, jednak zrobił to za lekko. Sytuację wykorzystał Timo Werner i dobiegł do bezpańskiej piłki i wstrzelił ją do pustej bramki.

Jeśli BVB traci bramki w tym spotkaniu, to po ewidentnych błędach. Tym razem Brandt podał do stojącego przed bramkarzem Timo Wernera, a ten wykorzystał prezent i pokonał golkipera gospodarzy.

Długo na odpowiedź Borussii nie trzeba było czekać. Marco Reus zagrał do Jadona Sancho z prawej strony boiska, a ten szybko wykorzystał sytuację, w której nikt go nie krył i pokonał Gulasciego. Mimo trudnej sytuacji, bramkarz Czerwonych Byków powinien lepiej się zachować w tej sytuacji.

W 78. minucie świetne podanie do kolegi z zespołu posłał Dayot Upamecano. Podanie dotarło do Mukiele, a ten strzelił w stronę bramki, jednak piłka odbiła się od bramkarza. Sytuację wykorzystał Patrick Schick który wpakował piłkę do prawie pustej bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Signal Iduna Park (Dortmund), 17.12.2019, godz. 20:30

Borussia Dortmund – RB Lipsk 3:3

23′ Weigl, 35′ Brandt, 55′ Sancho – 47′ Werner, 53′ Werner, 78′ Schick

Żółte kartki:

Borussia Dortmund: Bürki – Akanji, Hummels, Zagadou – Hakimi, Weigl, Brandt, Guerreiro (84′ Schulz) – Reus – Sancho (71′ Piszczek), Hazard

RB Lipsk: Gulacsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Demme – Sabitzer (70′ Cunha), Forsberg (46′ Nkunku) – Poulsen (62′ Schick), Werner