Klub Gerarda Pique awansował do III ligi

Zabawa Gerarda Pique w Football Managera w prawdziwym życiu trwa w najlepsze. Jego FC Andorra rozpocznie przyszły sezon w 3. lidze hiszpańskiej.

FCBarcelona.com

Andorra FC, której właścicielem jest firma Gerarda Pique przyszły sezon rozpocznie w Segunda Division B (3. poziom rozgrywkowy). Zawdzięczają to karnej degradacji Reus CF.

FC Barcelona to nie jedyna praca Gerarda Pique. Hiszpan jest także prężnie rozwijającym się biznesmenem. Jest chociażby właścicielem Kosmos Holding, ale za finansowanie tej grupy odpowiada w dużej mierze Rakuten. Co w zasługach ma Kosmos? Jest odpowiedzialnie m.in za La decisión, czyli zeszłoroczny film zapowiadający, czy Antoine Griezmann pozostanie w Atletico Madryt (wtedy pozostał, w tym roku władze Atletico miały nie zgodzić się na sequel). Kosmos Holding zainwestował także w pomysł Pique w reformę tenisowego Pucharu Davisa oraz w klub piłkarski FC Andorra.

I to o tym małym klubie z Pirenejów będziemy dziś mówić. Pique mocno zaangażował się w ten projekt. Opłacił klubowi długi, zaczął szukać im sponsorów czy inwestorów oraz zamierza polepszyć infrastrukturę klubu (w grę wchodzi renowacja obecnego stadionu i późniejsza budowa nowego). FC Andorra zainteresowała też Leo Messiego czy Cesca Fabregasa.

W zeszłym sezonie Andorczycy awansowali na 4. poziom rozgrywkowy w Hiszpanii. Jednak nie rozpoczną nowego sezonu w Tercera Division, tylko w Segunda B. Jest to spowodowane tym, że z 3. ligi hiszpańskiej zdegradowane zostało Reus CF. Miejsce bankruta hiszpańska federacja wyceniła na niewiele ponad 450 tysięcy euro. FC Andorra składając swoją ofertę miała spory atut w postaci tego, że tak samo jak Reus jest zarejestrowana w katalońskim związku piłkarskim. W ten o to sposób Andorczycy stali się pierwszym w historii klubem w Hiszpanii, który awansował dwukrotnie wciągu jednego sezonu. W trzeciej lidze Andorra zmierzy się między innymi z rezerwami FC Barcelony.

Warto też zwrócić uwagę na sam skład FC Andorry. Zawodnikami beniaminka są m.in Adria Vilanova, syn zmarłego trenera FC Barcelony – Tito, oraz były gracz Korony Kielce – Miguel Palanca. Trenerem Andorry jest były piłkarz Blaugrany – Gabri.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *