Katastrofalna gra Milanu! Betis wygrywa na San Siro

W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu trzeciej kolejki piłkarskiej Ligi Europy AC Milan po fatalnej grze przegrywa z Betisem Sevilla 1:2. Piłkarzom z Mediolanu nie wychodziło dzisiaj absolutnie nic, co przy dobrze dysponowanych zawodnikach Betisu przyniosło zaskakujący rezultat. Bramki dla gości w dzisiejszym spotkaniu zdobyli Antonio Sanabria oraz najlepszy dziś na boisku Giovanni Lo Celso. Honorową bramkę dla rossonerich strzelił Cutrone.

To spotkanie zapowiadano jako ostatnią szansę dla Gattuso aby pozostać na stanowisku po nie udanych derbach Mediolanu. Piłkarze AC Milan zaczęli to spotkanie jednak bardzo bojaźliwie. Niedokładnością razili zwłaszcza środkowi pomocnicy rossonerich Tiemoué Bakayoko oraz Lucas Biglia. Po drugiej stronie imponował zaś Wiliam Carvalho który dzielił i rządził w środku pola w dzisiejszym spotkaniu.

W 30 minucie spotkania po świetnej akcji lewą stroną Giovanniego Lo Celso piłkę do siatki wbił Antionio Sanabria strzałem z dwóch metrów.  Kilka chwil później mogło być już 2:0 gdy po błędzie Alessio Romaniolego drogę do bramki znalazł ponownie Sanabria. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego w tej sytuacji. Przewaga gości w pierwszej połowie była jednak wyraźna a wynik 0:1 był najniższym wymiarem kary ze strony Betisu.

Po zmianie stron Trener Gennaro Gattuso próbował zmienić coś w grze rossonerich. Wprowadzić więc na murawę Patricka Cutrone oraz Hiszpana Suso. Nie przyniosło to jednak znacznej poprawy na murawie. W 54 minucie było już 0:2 gdy kapitalnym strzałem z dystansu w okienko bramki Pepe Reiny popisał się Lo Celso.

Bramkę na otarcie dla gospodarzy zdobył Cutrone w 83 minucie. Piłkarzom Gennaro Gattuso nie udało się jednak odwrócić losów spotkania na swoją korzyść. Ostatecznie Milan przygrywa na San Siro z Betisem Sevilla 1:2, notując tym samym kolejną porażkę w tym sezonie. Przypomnijmy podopieczni Gattuso ulegli w niedziele w prestiżowym spotkaniu Interowi Mediolan 0:1.

AC Milan – Real Betis 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Antonio Sanabria (30), 0:2 Giovani Lo Celso (55), 1:2 Patrick Cutrone (83).