Kamil Kosowski: Na lewym skrzydle ustawiłbym Roberta Lewandowskiego

fcbayern.com


– Na lewym skrzydle ustawiłbym Roberta Lewandowskiego. To byłby fortel, którego Szwedzi by się nie spodziewali – uważa Kamil Kosowski w cotygodniowym felietonie w “Przeglądzie Sportowym”.

Kilka znaków zapytania pojawiło się po meczu towarzyskim ze Szkocją (1:1). Czesław Michniewicz musi zdecydować, czy na lewym wahadle postawić na Arkadiusza Recę. Alternatywami dla bocznego obrońcy Spezii Calcio są Tymoteusz Puchacz i Bartosz Bereszyński. Kamil Kosowski podpowiada, by selekcjoner zmienił pozycję dla Roberta Lewandowskiego.

– Przypominałem sobie jednak mecz ze Szwecją w ME. Wówczas Zielu był obok Lewego najlepszym Polakiem na placu. I teraz pozycja, za którą najbardziej mi się dostało. Na lewym skrzydle ustawiłbym Roberta Lewandowskiego. To byłby fortel, którego Szwedzi by się nie spodziewali. Grając 20 metrów dalej od bramki Robert mógłbym robić to, co robił w ME. Pamiętamy, jak zszedł z piłką do środka i idealnie przymierzył pokonując szwedzkiego bramkarza – argumentuje w “PS”.

– Wchodząc z lewej strony nasz kapitan mógłby grać jako tzw. wolny elektron, a Szwedzi by się w tym gubili, bo przecież spodziewają się go jako wysuniętej armaty. Gdy Lewy stanie między Victorem Lindelöfem, a drugim stoperem, to będzie to zbyt czytelne – dodaje.

Plan selekcjonera jest jasny i ustawi Polaków z trójką środkowych obrońców. Wiele będzie zależeć od Piotra Zielińskiego, którego przydatność jest coraz częściej podważana. Początek meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie już o 20:45.

źródło: przegladsportowy.pl /


Czesław Michniewicz: Od początku zakładaliśmy, że zagramy trójką środkowych obrońców


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.